ETH po raz pierwszy po Merge ma charakter deflacyjny | Wiadomości | CrypS.

ETH po raz pierwszy po Merge ma charakter deflacyjny

Mariusz Przepiórka
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

W tym tygodniu Ethereum (ETH) pierwszy raz po przełomowej aktualizacji The Merge osiągnęło deflacyjny charakter. Takie informacje w swym raporcie podała giełda kryptowalut Coinbase.


ETH stał się deflacyjny, ponieważ więcej tokenów spalono podczas weryfikacji transakcji niż utworzono w tym samym okresie, co w ciągu ostatniego tygodnia doprowadziło do zmniejszenia podaży o 0,13% (około 4000 tokenów). Po aktualizacji Merge i przejściu na Proof-of-Stake tempo tworzenia nowych tokenów ETH spadło o prawie 90%.

Aktualizacja Merge była pierwszą z pięciu aktualizacji zaplanowanych dla blockchaina Ethereum i obejmowała przejście na bardziej energooszczędny mechanizm konsensusu PoS.

Według niektórych ekspertów branżowych, spadek podaży eteru powinien powodować wyższe ceny (zakładając, że popyt pozostaje stały), jednak według danych giełdy Coinbase, cena kryptowaluty spadła o około 4% w ciągu ostatniego tygodnia.

Według raportu deflacyjny wskaźnik spalania ETH to również efekt projektu tokena opartego na Ethereum o nazwie XEN, który napędził duży ruch sieciowy podczas ostatniego weekendu.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.