Crypto.com omyłkowo przelało Australijce kwotę 10,5 mln USD

CryptoCom przypadkowo przelewa 10,5 miliona dolarów Australijce. Kobieta nie chce dokonać ich zwrotu

Anna Sutowicz
ISO 27018 i ISO 27017 w Crypto.com

Kobieta, która omyłkowo otrzymała na swoje konto od CryptoCom kwotę 10,5 mln USD nie czuje się winna, a znaczną część już wydała na luksusowe życie. Giełda aktywów cyfrowych domaga się zwrotu pieniędzy.


CryptoCom domaga się zwrotu 10,5 mln USD

Na początku 2022 roku giełda aktywów cyfrowych CryptoCom rozpoczęła walkę prawną z kobietą z Melbourne, Thevamanogari Manivel. Kobieta i jej partner myśleli, że wygrali miliony dolarów w konkursie rzekomo zorganizowanym przez CryptoCom. Giełda aktywów cyfrowych CryptoCom domaga się zwrotu 10,5 mln USD, które omyłkowo zostały wysłane Manivel podczas procesu zwrotu 100 USD. Jednak kobieta znaczną część pieniędzy już wydała na luksusowe życie.

Thevamanogari Manivel twierdzi, że jej partner Jatinder Singh powiedział jej, że wygrał w konkursie CryptoCom kwotę 10,5 mln USD. Mimo tego, że konto CryptoCom zostało zarejestrowane na nazwisko Singha, to do zakupu kryptowalut wykorzystał on kartę bankową Manivel.

Niefortunna omyłka

Giełda co prawda miała zwrócić im 100 USD, ale w wyniku omyłki wysłała 10,5 mln USD. Mimo tego, że sytuacja miała miejsce w maju ubiegłego roku, błąd odkryto dopiero w grudniu. Manivel działała bardzo szybko. Z dnia na dzień przelała fundusze na różne konta. Kupiła między innymi luksusowy dom z pięcioma sypialniami o wartości 1,35 mln USD w Craigieburn w Melbourne. Przeniosła również 4 mln USD na konto w Malezji. Resztę kwoty Manivel wykorzystała na zakup pojazdów, dzieł sztuki, prezentów i mebli.

W trakcie rozprawy Jatinder Singh twierdził, że otrzymał powiadomienie od aplikacji CryptoCom o wygranej w konkursie. W związku z tym, nie zamierzał zwracać środków. Przedstawicielka firmy Michi Chan Fores powiedziała jednak, że ​​nie zostały wysłane żadne powiadomienia o konkursie.

Jatinder Singh nie przyznał się do paru zarzutów, w tym do kradzieży środków z banku. Manivel nie przyznała się m.in. do kradzieży i nieostrożnego wydawania dochodów z przestępstwa. Nie przyznała się również do winy, kiedy zarzucono jej próbę ucieczki z kraju zaraz po tym, jak zwrócił się do niej CryptoCom.

ISO 27018 i ISO 27017 w Crypto.comreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.