Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.09.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 13.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 13 września

Spis treści:


Starbucks wyemituje NFT na łańcuchu Polygon

Starbucks nawiązał współpracę z siecią Polygon w ramach inicjatywy Web3, której celem jest rozszerzenie programu lojalnościowego dla klientów. Od 12 września klienci i partnerzy mogą dołączyć do listy oczekujących na Starbucks Odyssey. Jego uruchomienie planowane jest na koniec 2022 roku.

Czytaj więcej: Starbucks wyemituje NFT na łańcuchu Polygon


Dogechain chwilowo wstrzymał transakcje ze względu na krytyczny błąd

Dogechain w ten weekend ryzykował atakiem. W dniu 10 września deweloperzy projektu znaleźli błąd i wstrzymali tworzenie bloków na kilka godzin. 11 września wznowili sieć. Błąd mógł pozwolić atakującym na swobodne mintowanie opakowanego DOGE (wDOGE) w sieci mostu.

Czytaj więcej: Dogechain chwilowo wstrzymał transakcje ze względu na krytyczny błąd


Wiemy kiedy powstanie fork Ethereum Proof-of-Work

Uruchomienie głównego forka sieci Ethereum na algorytmie konsensusu Proof-of-Work (PoW) nastąpi w ciągu 24 godzin od The Merge. Taką informację podał zespół realizujący projekt.

Deweloperzy ogłoszą dokładny czas na godzinę przed startem mainnetu i uruchomią licznik odliczający czas. Po połączeniu w sieci zwolni się 2048 pustych bloków. Jest to konieczne, aby upewnić się, że przełączenie identyfikatora łańcucha zakończyło się sukcesem. Początkowa trudność wydobycia sieci ma być nie mniejsza niż 220T, co odpowiada 15 TH/s pod względem hash rate.

Czytaj więcej: Wiemy kiedy powstanie fork Ethereum Proof-of-Work


Inflacja w USA nie spełnia oczekiwać. Rynek nurkuje

Roczny wzrost cen konsumpcyjnych w USA spowolnił w sierpniu z 8,5% do 8,3%. Dane wzmocniły scenariusz kontynuacji agresywnej polityki Fed i doprowadziły do wyprzedaży na rynku kryptowalut.

Reakcja rynku była bolesna. Bitcoin i Ethereum straciły ponad 4,5% w ciągu pierwszych 15 minut po samym komunikacie o sytuacji makroekonomicznej. Pół godziny później, wśród 30 najbardziej skapitalizowanych kryptowalut, tylko Litecoin utrzymywał pozytywne momentum w ciągu ostatnich 24 godzin. –> źródło: Forklog


Opera Crypto Browser dodaje wsparcie dla MetaMaska

Norweska firma Opera dodała wsparcie dla MetaMask i innych wiodących portfeli kryptowalutowych do swojej kryptowalutowej przeglądarki Opera Crypto Browser. Ogłoszenie ma miejsce w przeddzień The Merge Ethereum.


Fidelity Investment pozwoli na handel BTC

Gigant inwestycyjny Fidelity Investments zaoferuje handel bitcoinami klientom detalicznym swojego działu maklerskiego. Takie informacje podał The Wall Street Journal powołując się na kompetentne źródła. źródło: The Wall Street Journal


Huobi rezygnuje z notowań Monero i 6 tokenów prywatności

Giełda kryptowalut Huobi usunie z oferty tokeny prywatności, czyli kryptowaluty umożliwiające dokonywanie poufnych transakcji. Na liście aktywów, które znikną z platformy jeszcze we wrześniu, znalazły się Monero (XMR), Dash (DSH), Zcash (ZEC) , Decred (DCR), Firo (FIRO), Verge (XVG) i Horizen (ZEN).

Czytaj więcej: Huobi rezygnuje z notowań Monero i 6 tokenów prywatności


70% inwestorów w kryptowaluty myśli, że zarobi miliardy

Badanie przeprowadzone przez Harris Poll wskazuje, że 70% ankietowanych Amerykanów, inwestujących w kryptowaluty, ma nadzieję na zostanie miliarderami i twierdzi, że posiada narzędzia pozwalające zdobyć tę fortunę.

Czytaj więcej: 70% krypto-inwestorów z USA myśli, że zarobi miliardy


Norwegia testuje CBDC na blockchainie Ethereum

Norweski bank centralny uruchomił piaskownicę do testów państwowej cyfrowej waluty (CBDC), zbudowaną w oparciu o blockchain Ethereum. Interfejs do interakcji z siecią testową, umożliwia bicie, spalanie i przekazywanie tokenów ERC-20.

Czytaj więcej: Norwegia testuje CBDC na blockchainie Ethereum


Argentyńska skarbówka likwiduje podziemne kopalnie kryptowalut

Argentyńska Agencja do spraw Polityki Podatkowej i Celnej (AFIP) przeprowadziła nalot na trzy tajne kopalnie kryptowalut, które unikały płacenia podatków oraz wyższej taryfy za prąd. Do wykrycia i zajęcia koparek doszło w Buenos Aires oraz prowincjach Kordoba i San Juan.

Czytaj więcej: Argentyńska skarbówka likwiduje podziemne kopalnie kryptowalut


USA: pierwszy winny insider tradingu na rynku kryptowalut

Brat byłego menedżera Coinbase przyznał się do wykorzystania informacji poufnych w handlu kryptowalutami. Jest to pierwszy przypadek przyznania się do winy w sprawie o insider trading na rynku cyfrowych aktywów w Stanach Zjednoczonych. Przypomnijmy, że w lipcu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wtoczyła proces przeciwko byłemu menadżerowi produktu Coinbase, a także jego bratu i znajomemu. Informacje o listingach na giełdzie zostały przez nich wykorzystane do zarobienia około 1,5 mln dolarów. –> źródło: The Block


Współtwórca Ripple zacznie budować prywatne stacje kosmiczne

Jed McCaleb – współtwórca Ripple oraz założyciel giełdy Mt.Gox wkracza w branżę kosmiczną. Kryptowalutowy miliarder założył firmę o nazwie Vast, która zajmie się budową stacji kosmicznych ze sztuczną grawitacją, rzucając wyzwanie spółkom takim jak Axiom Space i Blue Origin Jeffa Bezosa. –> źródło: Quartz

sytuacja na rynku kryptowalut 13.09.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.