70% inwestorów w kryptowaluty myśli, że zarobi miliardy | Wiadomości | CrypS.

70% inwestorów w kryptowaluty myśli, że zarobi miliardy

Anna Sutowicz
Ponad 70% inwestorów kryptowalut myśli, że mogą zostać miliarderami

Badanie przeprowadzone przez Harris Poll wskazuje, że inwestorzy kryptowalut znacznie częściej niż tradycyjni inwestorzy mają nadzieję na bogactwo. Prawie 70% krypto inwestorów postrzega siebie jako potencjalnych miliarderów.


W lipcu tego roku, Harris Poll Thought Leadership Practice przeprowadziło ankietę wśród 1989 Amerykanów ze wszystkich grup wiekowych. W grupie respondentów, którzy twierdzą, że kryptowaluty mogą przynieść im miliardy znajdują się millenialsi i osoby z pokolenia Z.

Według analityków, amerykańska młodzież nie ufa tradycyjnym instrumentom finansowym, a waluty cyfrowe są dla nich coraz bardziej atrakcyjne. Młodsi inwestorzy są także bardziej skłonni rozważyć inwestowanie w kryptowaluty, aby sfinansować swoją emeryturę.

Poza tym, według badania Harris Poll Thought Leadership Practice ludzie, którzy inwestują w kryptowaluty, znacznie częściej niż ogół społeczeństwa myślą, że są w stanie zostać miliarderami. Ponad 70% ankietowanych osób zaangażowanych w branżę kryptowalut uważa, że ​​posiada narzędzia, by zarobić miliardy. Tyle samo twierdzi, że miliarderzy są dobrzy dla społeczeństwa, innowacji i gospodarki.

Wielu Amerykanów chce zostać miliarderami

Libby Rodney, futurystka i dyrektor ds. Strategii w Harris Poll Thought Leadership Practice w komunikacie prasowym stwierdziła:

Własna podróż do gromadzenia bogactwa zawsze była podstawą amerykańskiego snu, kiedyś z milionerami, a teraz miliarderami.

Wielu Amerykanów nadal chce zostać miliarderami ale ze zbiorowej wrażliwości historia się zmienia, ponieważ miliarderzy są przedstawiani jako bariera dla Amerykanów w realizacji ich osobistych marzeń, podczas gdy nierówność ekonomiczna rośnie do punktu kryzysu narodowego.

46% ankietowanych wierzy, że ekstremalna akumulacja bogactwa utrudnia większości ludzi osiągnięcie amerykańskiego snu.

Inne kluczowe wnioski z ankiety:

  • 28% ankietowanych twierdzi, że miliarderzy w ogóle nie powinni mieć możliwości publikowania w mediach społecznościowych.
  • 42% respondentów twierdzi, że ​​miliarderzy nie powinni mieć możliwości kupowania firm z branży medialnej (na przykład gazet) lub mediów społecznościowych.
  • 47% osób uczestniczących w sondażu stwierdziło, że istnieje punkt, w którym należy ograniczyć bogactwo.
  • 58% ankietowanych uznało, że nie podoba im się akumulacja bogactwa miliarderów podczas pandemii.
  • 58% respondentów uważa, że ​​działalność miliarderów przyczynia się do wzrostu inflacji.
  • 65% badanych Amerykanów uważa, że ​​miliarderzy nie płacą sprawiedliwej części podatków.
Ponad 70% inwestorów kryptowalut myśli, że mogą zostać miliarderamireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.