Starbucks wyemituje NFT na łańcuchu Polygon | Wiadomości | CrypS.

Starbucks wyemituje NFT na łańcuchu Polygon

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
starbucks

Starbucks nawiązał współpracę z siecią Polygon w ramach inicjatywy Web3, której celem jest rozszerzenie programu lojalnościowego dla klientów. Tak wynika z informacji zamieszczonych na blogu projektu.


Od 12 września klienci i partnerzy mogą dołączyć do listy oczekujących na Starbucks Odyssey. Jego uruchomienie planowane jest na koniec 2022 roku. W ogłoszeniu czytamy:

To nowe doświadczenie […] pozwoli członkom programu lojalnościowego Starbucks Rewards i partnerom Starbucks (pracownikom) w Stanach Zjednoczonych zdobywać i kupować cyfrowe tokeny kolekcjonerskie (NFT).

Jak podaje TechCrunch, użytkownicy będą mogli grać w interaktywne gry lub rozwiązywać zadania, aby dowiedzieć się więcej o kawie lub samej firmie. Będą oni otrzymywać NFT za odbycie tzw. podróży, z których każda zapewnia bonusy w placówkach sieci. Współzałożyciel platformy Sandeep Nailwal podkreślił:

Jako wiodący dostawca infrastruktury, […] Polygon zapewnia idealną platformę startową dla wejścia Starbucksa w Web3.

Nie pierwsza sieciówka w świecie NFT

Przypomnijmy, że Starbucks ogłosił inicjatywę Web3 na początku sierpnia. Wcześniej Burger King rozpoczął kampanię NFT pod nazwą Keep It Real Meals z udziałem wykonawców muzycznych Nelly, Anitta i LILHUDDY.

starbucksreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.