Wiemy kiedy powstanie fork Ethereum Proof-of-Work | Wiadomości | CrypS.

Wiemy kiedy powstanie fork Ethereum Proof-of-Work

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum

Uruchomienie głównego forka sieci Ethereum na algorytmie konsensusu Proof-of-Work (PoW) nastąpi w ciągu 24 godzin od The Merge. Taką informację podał zespół realizujący projekt.


Deweloperzy ogłoszą dokładny czas na godzinę przed startem mainnetu i uruchomią licznik odliczający czas. Po połączeniu w sieci zwolni się 2048 pustych bloków. Jest to konieczne, aby upewnić się, że przełączenie identyfikatora łańcucha zakończyło się sukcesem. Początkowa trudność wydobycia sieci ma być nie mniejsza niż 220T, co odpowiada 15 TH/s pod względem hash rate.

Deweloperzy obiecali wprowadzić oprogramowanie węzła blockchain “w najbliższej przyszłości”. W momencie premiery ujawnią jego kod, autorski eksplorator i inne szczegóły.

Co zrobią najwięksi gracze?

Wcześniej kilku ważnych graczy z branży, takich jak pula Ethermine, rynek NFT OpenSea i DEX Uniswap ostrzegło, że nie będą wspierać żadnych forków PoW dla Ethereum. Niektóre platformy kryptowalutowe, takie jak Poloniex, MEXC i BitMEX, zajęły odwrotne stanowisko.

Pierwsze dwie giełdy uruchomiły handel opcjami na ETHPoS (ETHS) i ETHPoW (ETHW), tokeny potencjalnych forków Ethereum. W chwili pisania tego tekstu ETHPoW jest notowany w okolicach 32 dolarów. Ethereum jest wyceniane na 1730 dolarów, a ETHPoS handluje w okolicach 1682 dolarów.

Dla przypomnienia, zwolennicy uruchomienia nowego łańcucha na algorytmie PoW nazwali to “nieuniknioną” odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczności.

ethereumreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.