Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.05.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 12.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 12 maja 2023 roku


Spis treści:


Elon Musk ustępuje ze swojego stanowiska w Twitterze

Jeżeli uważacie dotąd Elona Muska za faceta, który jedynie rzuca słowa na wiatr, musicie szybko zmienić o nim zdanie. Tak jak sugerował parę miesięcy temu, odchodzi ze stanowiska CEO Twittera. Kto go zastąpi

Czytaj więcej: Elon Musk ustępuje ze stanowiska szefa Twittera


Amerykańska Izba Handlowa atakuje SEC i wspiera Coinbase

Komisja dowodzona przez Gary’ego Genslera spotyka na swojej drodze, by rozprawić się z branżą kryptowalut, nowego przeciwnika! Jedna z najważniejszych organizacji biznesowych na świecie twierdzi, że SEC łamie prawo utrudniając regulacje cyfrowych aktywów. W związku z tym wzywa agencję do natychmiastowej odpowiedzi na otrzymaną w zeszłym roku petycją od Coinbase.

Czytaj więcej: Amerykańska Izba Handlowa atakuje SEC i wspiera Coinbase


Bitcoin spada do 2-miesięcznych minimów. Co się dzieje?

Kurs bitcoina najniższej od 2 miesięcy! Niedźwiedzie zepchną cenę do 25 tys. USD? Pierwsza kryptowaluta traci na wartości i jej cena spada do najniższych poziomów od 17 marca.

Czytaj więcej: Bitcoin spada do 2-miesięcznych minimów. Co się dzieje?


Coinbase przeprasza. Chodzi o PEPE

Coinbase przeprasza fanów memecoinów za swoje słowa o PEPE. Chodzi o zdania, jakie znalazły się w biuletynie giełdy.

Czytaj więcej: Coinbase przeprasza za słowa o PEPE


IRS pozywa spółki FTX na kwotę 44 mld USD

Amerykański urząd skarbowy (IRS) złożył złożył łącznie 45 pozwów przeciwko upadłej giełdzie FTX i jej spółkom zależnym. Łącznie opiewają one na kwotę 44 mld USD. Fiskus domaga się najwięcej od Alameda Research LLC – 20,4 mld USD i 7,9 mld USD. Dwa pozwy na kwotę 9,5 mld USD są skierowane również w stronę Alameda Research Holdings Inc. Co ważne, roszczenia agencji są stawiane ponad innymi wierzycielami w sprawie upadłościowej, ponieważ są składane w ramach klasyfikacji „priorytetu administracyjnego”.

Czytaj więcej: IRS pozywa spółki FTX na kwotę 44 mld USD


Justin Sun będzie handlował memecoinami z publicznego portfela

Założyciel Tron – Justin Sun zapowiedział, że zajmie się “aktywnym” handlem memecoinami. Co ciekawe, transakcje będzie przeprowadzał przez publiczny portfel, co oznacza, że każdy będzie miał do nich wgląd. Sun zaznaczył, że jego „inwestycja” nie jest rekomendacją finansową. Napisał również, że jego inwestycje nie oznaczają iż tokeny zostaną wylistowane na jego giełdach – Huobi i Poloniex. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca wszystkie zarobione pieniądze przekaże na cele charytatywne.

Czytaj więcej: Justin Sun będzie handlował memecoinami z publicznego portfela


UE da bankom centralnym prawo do zakazywania stablecoinów?

Jose Manuel Campa – przewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego – jest zwolennikiem nadania bankom centralnym państw członkowskich prawa do ograniczenia handlu stablecoinami.

Czytaj więcej: UE da bankom centralnym prawo do zakazywania stablecoinów?


FedNow – nowe szczegóły w sprawie kontrowersyjnego projektu USA

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych zapowiada start swojego programu natychmiastowych płatności na lipiec 2023 roku. Teraz ujawniono dostawcę technologii blockchain, który ma wspierać FedNow.


Używanie kryptowalut prawnie dozwolone? Tak głosuje Teksas

Grupa ds. egzekwowania konstytucji stanu Teksas uważa, że włączenie kryptowalut do Stanowej Karty Praw jest kluczową kwestią. Jak argumentowano, stanowi to silne wsparcie dla ochrony prywatności finansowej obywateli.


Cardano uruchamia rozwiązanie skalujące Hydra Head

Funkcja Hydra Head, która została dodana do sieci głównej Cardano, umożliwia tworzenie pozałańcuchowych „mini ksiąg” współdzielonych przez niewielką grupę uczestników. Ma to pomóc przyspieszyć transakcje oraz znacząco obniżyć opłaty. Hydra Head to pierwszy punkt z wdrażanego pakietu funkcji, które mają usprawnić działanie blockchainu ADA.


LG zgłasza patent na telewizor z funkcją handlu NFT

LG Electronics ubiegania się o ochronę patentową na telewizor z funkcją handlu niewymiennymi tokenami. Urządzenie ma nawiązać połączenie z serwerem rynku NFT, odbierać i wyświetlać podgląd grafiki oraz realizować zakupy za pośrednictwem portfela kryptowalut użytkownika. –> źródło: CoinDesk

kurs kryptowalut 12.05.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.