IRS pozywa spółki FTX na kwotę 44 mld USD

ftx

Amerykański urząd podatkowa Internal Revenue Service (IRS) złożył serię pozwów przeciwko upadłej giełdzie FTX i jej spółkom zależnym. Łącznie opiewają one na kwotę 44 mld USD.


Największe z roszczeń na 20,4 mld USD i 7,9 mld USD, skierowane są do Alameda Research LLC. IRS złożył również dwa pozwy na kwotę 9,5 mld USD przeciwko spółce Alameda Research Holdings Inc.

O co dokładnie chodzi? IRS chce odzyskać od spółek 20 mld USD w podatkach. Reszta to niezapłacone odliczenia od dochodu i podatki od wynagrodzeń.

Dokumenty sądowe są składane w ramach klasyfikacji „priorytetu administracyjnego”. Co to oznacza? Że roszczenia agencji są stawiane ponad innymi wierzycielami w sprawie upadłościowej.

Inne podmioty pozwane przez IRS obejmują West Realm Shires Group, Ledger Holdings, Blockfolio itp. Regulator złożył łącznie 45 pozwów.

Co nowego w sprawie FTX?

Niedawno prawnicy FTX zażądali zwrotu 4 miliardów dolarów od upadłej platformy pożyczkowej Genesis. W tym samym miesiącu sąd zatwierdził umowę między giełdą FTX a spółką zależną Miami International Holdings. Oznacza to, że dojdzie do sprzedaży platformy instrumentów pochodnych kryptowalut LedgerX za 50 milionów dolarów.

Prawnicy Sama Bankmana Frieda poprosili później o wycofanie większości zarzutów. SBF przyznał się jedynie do popełnienia oszustwa dot. papierów wartościowych, oszustwa w zakresie handlu towarami i prania brudnych pieniędzy.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->