Amerykański urząd podatkowa Internal Revenue Service (IRS) złożył serię pozwów przeciwko upadłej giełdzie FTX i jej spółkom zależnym. Łącznie opiewają one na kwotę 44 mld USD.
Największe z roszczeń na 20,4 mld USD i 7,9 mld USD, skierowane są do Alameda Research LLC. IRS złożył również dwa pozwy na kwotę 9,5 mld USD przeciwko spółce Alameda Research Holdings Inc.
O co dokładnie chodzi? IRS chce odzyskać od spółek 20 mld USD w podatkach. Reszta to niezapłacone odliczenia od dochodu i podatki od wynagrodzeń.
Dokumenty sądowe są składane w ramach klasyfikacji „priorytetu administracyjnego”. Co to oznacza? Że roszczenia agencji są stawiane ponad innymi wierzycielami w sprawie upadłościowej.
Inne podmioty pozwane przez IRS obejmują West Realm Shires Group, Ledger Holdings, Blockfolio itp. Regulator złożył łącznie 45 pozwów.
Co nowego w sprawie FTX?
Niedawno prawnicy FTX zażądali zwrotu 4 miliardów dolarów od upadłej platformy pożyczkowej Genesis. W tym samym miesiącu sąd zatwierdził umowę między giełdą FTX a spółką zależną Miami International Holdings. Oznacza to, że dojdzie do sprzedaży platformy instrumentów pochodnych kryptowalut LedgerX za 50 milionów dolarów.
Prawnicy Sama Bankmana Frieda poprosili później o wycofanie większości zarzutów. SBF przyznał się jedynie do popełnienia oszustwa dot. papierów wartościowych, oszustwa w zakresie handlu towarami i prania brudnych pieniędzy.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
