Coinbase przeprasza za słowa o PEPE | Wiadomości | CrypS.

Coinbase przeprasza za słowa o PEPE

Jacek Walewski
pepe, nft

Coinbase przeprasza fanów memecoinów za swoje słowa o PEPE. Chodzi o zdania, jakie znalazły się w biuletynie giełdy.


Coinbase mówi: „sorry”

Coinbase napisało w swoim newsletterze, że Pepe the Frog, sympatycznie wyglądająca żaba, która stała się inspiracją dla memecoina, PEPE, jest postrzegany przez niektórych jako „symbol nienawiści”. Słowa te wywołały kontrowersje i okazały się PR-owym strzałem w kolano firmy.

Nie pozostało więc nic innego, jak przeprosić. Biuletyn giełdy „nie przedstawiał pełnego obrazu historii mema” – przekazał dyrektor ds. prawnych Paul Grewal. Główny prawnik Coinbase dodał, że giełda „schrzaniła i przeprasza”. „Wczoraj udostępniliśmy analizę coina PEPE, aby przedstawić oparty na faktach obraz tego popularnego tematu. To nie dało jednak pełnego obrazu historii mema i przepraszamy [za to] społeczność”, podkreślił w poście.

Możliwe, że słowa, jakie zawarto w biuletynie, nie wywołałyby takich emocji, gdyby fakt, że memecoin PEPE okazał się inwestycyjnym hitem. Niedługo po emisji, jaka miała miejsce w połowie kwietnia br., osiągnął początkiem maja kapitalizację rynkową na poziomie aż ponad 1 miliarda USD.

Problem w tym, że niedługo potem kurs PEPE załamał się. Obecnie wynosi 0.0000013 USD, podczas gdy ATH sprzed tygodnia to nieco ponad 0,000004 USD. Inwestycja w memecoina okazała się opłacalna, ale do pewnego momentu i dla osób, które kupiły coina odpowiednio wcześnie.

Nieszczęśni inwestorzy, który kupili PEPE zbyt późno, zareagowali na biuletyn Coinbase bardzo nerwowo. Niedługo potem w sieci zacząć krążyć hejterski hashtag #DELETECOINBASE.

Czym jest Pepe?

Pepe to internetowy mem przedstawiający zieloną żabę o humanoidalnym ciele. Jej postać pochodzi z komiksu Boy’s Club z 2005 roku autorstwa Matta Furie. Jako mem Pepe zdobył popularność w 2008 roku, m.in. w serwisach Myspace, Gaia Online i 4chana. Przedstawia żabę w różnych pozach i sytuacjach. Czasami można uznać mem za coś wyrażającego niechęć. Fenomen grafiki polega jednak na jej uniwersalności i złożoności. Tego ludzie z Coinbase chyba jednak nie dostrzeli lub nie wykorzystali tego spostrzeżenia w wystarczający sposób.

pepe, nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.