Bitcoin najtańszy od 2 miesięcy. Czy cena spadnie do 25 tys. USD? | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin najtańszy od 2 miesięcy. Czy cena spadnie do 25 tys. USD?

Mariusz Przepiórka
dlaczego bitcoin spada

Inwestorzy kryptowalutowi znów liczą straty, ponieważ bitcoin jest najtańszy od dwóch miesięcy. Największa pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta jest obecnie wyceniana na ok. 26 420 USD, a od 6 maja jej wartość spadła o 12%.


Wskaźnik BTI (Bitcoin Trend Indicator), który mierzy siłę i kierunek zmian wartości bitcoina, zmienił się w czwartek z optymistycznego na neutralny. Wskaźnik konsekwentnie sygnalizował trend wzrostowy od 13 stycznia, z wyjątkiem krótkiego trendu spadkowego w połowie marca i neutralnego wskazania 24 kwietnia.

Matthew Dibb, dyrektor ds. inwestycji w Astronaut Capital, wskazuje, że niska płynność pomogła niektórym sprzedawcom sprowadzić ceny w dół. Jego zdaniem płynność jest teraz bardzo niska nawet w przypadku takich kryptowalut, jak BTC. Dibb twierdzi również, że trudno wskazać bezpośredni powód spadków, ale rynek jest ciągnięty w dół przez średnie i duże oferty.

Spadek wartości ETH

Ciekawe informacje napływają również z rynku ETH. Liczba ETH ulokowanych na giełdach kryptowalutowych nadal spada i obecnie znajduje się na najniższym poziomie od czasu rozpoczęcia publicznego obrotu przed niemal dekadą. Nie powstrzymuje to jednak ceny drugiej co wielkości kryptowaluty przed spadkiem i osiągnięciem najniższego poziomu od 6 tygodni.

Już w marcu tego roku pojawiały się informacje, że podaż ETH utrzymywana na giełdach spadła do zaledwie 10,31%. Wydaje się, że inwestorzy nadal wycofują swoje ETH z platform handlowych, ponieważ według danych Sentiment podaż od marca spadła do poziomu 10,1%. To najniższa wartość od czasu rozpoczęcia publicznego obrotu w 2015 roku.

Na pierwszy rzut oka takie dane mogą wskazywać na potencjał wzrostowy kryptowaluty, ponieważ presja na sprzedaż powinna być niższa. W ostatnich kilku dniach jest jednak odwrotnie. Niespełna tydzień temu ETH osiągnął poziom 2000 USD, ale później spadł do poziomu 1900 USD. Spadek w kolejnych dniach był dość duży i w pierwszych godzinach obrotu w piątek notowania na giełdzie Bitstamp wynosiły ok. 1740 USD.

dlaczego bitcoin spadareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.