Amerykańska Izba Handlowa krytykuje SEC za chaotyczne podejście do ETH i Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Amerykańska Izba Handlowa krytykuje SEC za chaotyczne podejście do ETH i Coinbase

Redaktor: Michał Misiura
szef sec garry gensler powiedział, że sec może potraktować ethereum jak papier wartościowy SEC

Amerykańska Izba Handlowa, jedna z najbardziej wpływowych grup interesów w USA, skrytykowała podejście Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do ETH, giełd Coinbase i Kraken, a także do całej branży aktywów cyfrowych.


W opinii prawnej złożonej w amerykańskim Sądzie Apelacyjnym 9 maja, Izba Handlowa stanęła po stronie giełdy Coinbase i zarzuciła SEC celowe tworzenie niepewnego i niejasnego środowiska dla firm kryptowalutowych działających w Stanach Zjednoczonych.

SEC celowo tworzy mętne środowisko, roszcząc sobie prawo do zagarnięcia władzy nad aktywami cyfrowymi, jednocześnie stosując chaotyczne podejście do egzekwowania prawa – napisano.

Izba krytykuje również działania SEC w zakresie egzekwowania prawa dotyczącego stakingu jako usługi w odniesieniu do działalności giełdy Kraken. Firma zawarła ugodę i zakończyła działalność tego typu w USA, ale Izba Handlowa uderzyła w SEC i zarzuciła jej agresywne egzekwowanie prawa, które może zmusić więcej firm zajmujących się aktywami cyfrowymi do zakończenia działalności w USA.

Izba zwraca uwagę na ETH

Ponadto Izba Handlowa naciska na SEC, aby ta szybko odpowiedziała na skargę Coinbase z 25 kwietnia, którą giełda stara się zmusić regulatora do odpowiedzi na jej wniosek o zapewnienie bardziej przejrzystych wytycznych dla firm kryptowalutowych działających w USA.

Izba zwraca również uwagę na niepewność związaną z Ethereum. Pod rządami Jaya Claytona SEC zajęła stanowisko, że ETH jest wystarczająco zdecentralizowane, aby nie być uznawane za papier wartościowy. Obecny szef SEC Gary Gensler zajął jednak zupełnie inne stanowisko, odmawiając jednocześnie wyrażenia swojej opinii w niedawnym wystąpieniu w Kongresie.

– ETH istnieje od prawie dekady, ma kapitalizację rynkową przekraczającą 220 mld USD i jest podstawowym elementem branży – napisano w opinii prawnej. – Jednak pomimo wszechobecności ETH, organy regulacyjne wciąż nie mogą ustalić, czym tak naprawdę jest.

szef sec garry gensler powiedział, że sec może potraktować ethereum jak papier wartościowyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.