Elon Musk ustępuje ze stanowiska szefa Twittera | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk ustępuje ze stanowiska szefa Twittera

Jacek Walewski
elon musk Elon Musk

Jeżeli uważacie Elona Muska za faceta, który jedynie rzuca słowa na wiatr, być może teraz zmienicie o nim zdanie. Tak jak sugerował parę miesięcy temu, odchodzi ze stanowiska CEO Twittera. Kto go zastąpi?


Elon Musk nie będzie już stał na czele Twittera

Pod koniec zeszłego roku Elon Musk zapytał twitterowiczów, czy ma nadal pełnić funkcję CEO Twittera. Większość była na “nie”. Powód? Zapewne czarny PR, jaki media zrobiły miliarderowi, gdy ten przejął spółkę. Zredukował o spory procent liczbę etatów, a do tego z całą kapitalistyczną bezwzględnością zmuszał tych nieszczęśników, którzy pozostali w firmie, do wytężonej pracy. Możemy tylko spekulować, ile w skrajnych, namierzonych przez media przypadkach było prawdy, co jednak nie zmieni tego, że w tamtym okresie internet znielubił Muska.

Miliarder obiecał, że odejdzie ze stanowiska szefa Twittera i przekaże stery komuś innemu. Ponoć znalazł te osobę. „Z zadowoleniem ogłaszam, że zatrudniłem nową osobę na stanowisko CEO X/Twittera. Zaczyna pracę za ok. 6 tygodni!”napisał na swoim ulubionym portalu społecznościowym.

Kto zastąpi Muska? Ponoć Linda Yaccarino, która dziś pracuje dla NBCUniversal. Jak na razie informacja ta nie została jednak potwierdzona, ani przez najbardziej zainteresowaną, ani przez Elona.

Co warto podkreślić, miliarder nie odchodzi z Twittera. Nie chodzi tylko o to, że pozostaje większościowym udziałowcem. Ma być dyrektorem reprezentacyjnym i głównym dyrektorem technologicznym. Sam określił już swój przyszły zakres obowiązków. „Będę zajmował się nadzorowaniem produktu, oprogramowania i administratorów” – opisał swoją nową pracę.

Kres marzeń o wielkim dogecoinie?

Gdy Musk kupował Twittera wielu fanów dogecoina, czołowego memecoina, marzyło, że sprawi on, że kryptowaluta stanie się walutą portalu. Jak na razie tak się nie stało. Czy odejście ekscentrycznego miliardera ze stanowiska CEO portalu przekreśla szanse na coś takiego? Nie! Zapewne jego następca (następczyni?) będzie prowadził podobną politykę, co Musk. Możemy wręcz podejrzewać, że będzie głównie realizatorem jego pomysłów, a nie faktycznym kreatorem nowych idei spółki.

elon muskreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.