Kryptowaluty, bitcoin i blockchain - newsy z 10.10.2022

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.10.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 10.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 10 października


Spis treści:


Dlaczego Bitcoin mógł już osiągnąć dno? Ark Invest podaje 3 powody

Yassine Elmandjra, analityk kryptowalutowy w ARK Invest, wraz ze współzałożycielem Reflexivity Research, Willem Clemente, nakreślili kilka możliwych powodów, dla których dno może być już w zasięgu ręki. Jednym z nich jest koniec kapitulacji górników, drugim przecięcie bazy cenowej krótkoterminowych hodlerów bitcoina poniżej bazy cenowej posiadaczy długoterminowych, a trzecim rekordowa długoterminowa podaż hodlerów.

Czytaj więcej: Dlaczego Bitcoin mógł już osiągnąć dno? Ark Invest podaje 3 powody


Jak przepływy stablecoinów mogą wywołać kolejną hossę? CryptoQuant wyjaśnia

CEO CryptoQuant Ki Young Ju zauważył, że 94% podaży USDC znajduje się poza giełdami. Co więcej duża część z nich jest w posiadaniu tradycyjnych instytucji finansowych. Według analityka, następna paraboliczna hossa Bitcoina może rozpocząć się dopiero, gdy USDC masowo napłynie na giełdy.

Czytaj więcej: Jak przepływy stablecoinów mogą wywołać kolejną hossę? CryptoQuant wyjaśnia


Uniswap został uruchomiony w sieci warstwy 2 StarkNet

Zespół deweloperski klienta Ethereum, firmy Nethermind, uruchomił fork zdecentralizowanej giełdy Uniswap w sieci warstwy 2 StarkNet. Fork jest realizowany w ramach projektu Warp. Opracowywana wtyczka pozwala na przeniesienie oprogramowania z głównego języka Ethereum, Solidity, do języka Cairo, używanego w StarkNet.

Czytaj więcej: Uniswap został uruchomiony w sieci warstwy 2 StarkNet


Mt.Gox wyznacza nowy termin składania wniosków o odszkodowania

Wierzyciele upadłej giełdy kryptowalut Mt.Gox mają czas do 10 stycznia 2023 roku na rejestrację w specjalnym systemie online, aby otrzymać odszkodowanie. Użytkownicy muszą podać informacje o odbiorcy i wybrać metodę płatności. Dla tych poszkodowanych, którzy nie złożą wszystkich niezbędnych danych w terminie, wypłata odszkodowania będzie opóźniona.

Czytaj więcej: Mt.Gox wyznacza nowy termin składania wniosków o odszkodowania


Crypto.com zwolniło ponad 2 tys. pracowników

Platforma kryptowalutowa Crypto.com zredukowała swój personel o około 40%, likwidując ponad 2 tysiące miejsc pracy. W czerwcu CEO platformy, Chris Marszalek, ogłosił redukcję 260 stanowisk, czyli 5% całej kadry Crypto.com. Do końca lata liczba zwolnień wzrosła ośmiokrotnie.

Czytaj więcej: Crypto.com zwolniło ponad 2 tys. pracowników


LocalBitcoins i Dapper Labs kończą obsługę Rosjan

Rosyjscy klienci LocalBitcoins, którzy nie mają podwójnego obywatelstwa, mogą wycofać swoje środki w jednej transakcji, po czym dostęp do ich portfeli zostanie zablokowany. Rosjanie korzystający z usług Dapper Labs (platforma do handlu NFT, kolekcja CryptoKitties, blockchain Flow) również zostaną odcięci od swoich kont. Wszystko w następstwie ósmego pakietu unijnych sankcji, który całkowicie wykluczył obywateli Rosji z europejskiego rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: LocalBitcoins i Dapper Labs kończą obsługę Rosjan


Justin Sun mógł kupić giełdę Huobi

Ostatecznym beneficjentem About Capital Management, funduszu, który kupił większościowy pakiet udziałów w giełdzie Huobi, może być założyciel Tron Foundation Justin Sun. Tak wynika z raportu dziennikarza Colina Wu, powołującego się na kilka źródeł. Chiński biznesmen zaprzeczył tym doniesieniom.

Wątpliwościom nie ulega fakt, że Sun znalazł się w pięcioosobowej grupie doradczej giełdy, do której poza nim weszli także Ted Chen (CEO About Capital Management), Du Jun (współzałożyciel Huobi Global), Wang Yang, wice prezydent Hong Kong University of Science and Technology oraz Leah Wald (CEO Valkyrie Investments). –> źródło: Forkast


12 000 brazylijskich spółek posiada kryptowaluty

Według lokalnych mediów, które powołują się na brazylijski organ podatkowy, posiadanie kryptowalut w sierpniu zadeklarowało ponad 12 000 firm, działających na terenie kraju. Liczba indywidualnych posiadaczy cyfrowych aktywów, o których wie Federalny Urząd Skarbowy, to ponad 1,3 mln.

deklaracje podatkowe posiadaczy kryptowalut - Brazylia
Deklaracje podatkowe posiadaczy kryptowalut – Brazylia

Trudność wydobycia BTC osiąga nowe ATH

Trudność wydobycia bitcoinów przekroczyła w poniedziałek najwyższy poziom w historii, osiągając 35,61 biliona hashów. Oznacza to wzrost o 13% w stosunku do poprzedniej wartości (trudność jest dostosowywana co 2016 bloków). To największy jednorazowy skok od maja 2021 roku.


Zwolennik Bitcoina Ziya Sadr aresztowany przez irańskie służby bezpieczeństwa

Ziya Sadr, irański zwolennik Bitcoina, został w zeszłym miesiącu aresztowany przez irańskie służby bezpieczeństwa. Aresztowanie miało miejsce na ulicach Teheranu 19 września w czasie protestów antyrządowych związanych z zabójstwem 22-letniej Mahsy Amini. –> źródło: Coindesk

sytuacja na rynku kryptowalut 10.10.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.