Dlaczego Bitcoin mógł już osiągnąć dno? Ark Invest podaje 3 powody | Wiadomości | CrypS.

Dlaczego Bitcoin mógł już osiągnąć dno? Ark Invest podaje 3 powody

Redakcja
bitcoin dno spadek

Kurs bitcoina od dłuższego czasu porusza się w przedziale pomiędzy ważnymi dla niego poziomami 18 000 i 24 000 USD. W ciągu ostatnich kilku dni widać było ponownie bycze momentum. BTC zdołał bowiem zamknąć swoją najwyższą dzienną świecę od około 24 dni.

Teraz Yassine Elmandjra, analityk kryptowalutowy w ARK Invest, wraz ze współzałożycielem Reflexivity Research, Willem Clemente, nakreślili kilka możliwych powodów, dla których dno może być już w zasięgu ręki.

Silne zachowanie HODLerów

Wygląda na to, że baza cenowa krótkoterminowych hodlerów bitcoina przecięła się poniżej bazy cenowej posiadaczy długoterminowych. Wcześniej zdarzyło się to tylko trzy razy i według analityków „ten krzyż historycznie oznacza cykliczne dno”.

Mimo że kryptowaluta handluje pomiędzy bazą cenową inwestora na poziomie około 19 000 USD a 200 tygodniową średnią ruchomą na poziomie 23 500 USD, powyższe pokazuje silne zachowanie hodlerów, którzy walczą ze słabym środowiskiem makro. Zdaniem Elmandjra: „rozstrzygnięcie w którąkolwiek ze stron odegra znaczącą rolę w krótko- i średnioterminowych perspektywach bitcoina.”

Kapitulacja górników

Analityk uważa również, że kapitulacja górników zmierza ku zakończeniu.

30-dniowa średnia krocząca hashrate’u oficjalnie przecięła się powyżej swojej 60-dniowej średniej kroczącej, wychodząc z ważnego okresu zakończenia.”

Warto również zauważyć, że niedawny raport Glassnode, wskazał, iż obecna cena BTC niebezpiecznie zbliża się do kosztu produkcji, który znajduje się w okolicach 18 300 USD (w momencie sporządzania raportu). Firma stwierdziła, że może to oznaczać kłopoty dla górników i „sygnalizuje potencjalny próg ostrego stresu dochodowego w branży górniczej”.

Powyższe potwierdza również raport ARK Invest. Według niego roczne przychody górnika BTC spadły o 55,7%.

Długoterminowa podaż osiąga ATH

Kolejną ważną metryką, którą poruszył analityk jest długoterminowa podaż hodlerów. Osiągnęła ona rekordowy poziom 13,7 mln BTC, co stanowi 71,5% zaległej podaży kryptowaluty. To, sparowane z faktem, że kwartalnie coins days destroyed osiągnęły najniższy poziom od 12 lat, jest bardzo pozytywnym znakiem.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest fakt, że podaż BTC na giełdach jest najniższa od listopada 2018 roku. Wszystkie te powyższe dane należy brać pod uwagę w połączeniu z ogólną niepewnością makroekonomiczną. Analitycy zwrócili również uwagę, że:

W miarę jak oznaki recesji stają się coraz wyraźniejsze, wydaje się, że dolar wszedł w paraboliczną zwyżkę, negatywnie wpływając na wszystkie ryzykowne, w tym Bitcoina.

bitcoin dno spadekreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.