Crypto.com zwolniło ponad 2 tys. pracowników | Wiadomości | CrypS.

Crypto.com zwolniło ponad 2 tys. pracowników

Redakcja
crypto.com

Platforma kryptowalutowa Crypto.com zredukowała swój personel o około 40%, likwidując ponad 2 tysiące miejsc pracy. Takie informacje podaje AdAge, powołując się na źródła wewnątrz firmy.


W czerwcu CEO platformy, Chris Marszalek, ogłosił redukcję 260 miejsc pracy, czyli 5% całej kadry Crypto.com. Do końca lata liczba zwolnień wzrosła ośmiokrotnie.

Byli i obecni pracownicy powiedzieli publikacji, że jako pierwszy został zredukowany dział marketingu – dział kreatywny został całkowicie rozwiązany kilka miesięcy po jego powstaniu.

Według doniesień medialnych, oprócz porzucenia sponsoringu Ligi Mistrzów UEFA wartego 500 mln euro, Crypto.com rozwiązał również umowy z kobiecą drużyną piłkarską Angel City FC z Los Angeles oraz platformą streamingową Twitch.

Biuro prasowe spółki odmówiło podania liczby zwolnionych pracowników. Rzecznik Crypto.com opisał obecne wydarzenia jako “proces restrukturyzacji”, który “wzmocnił jego pozycję podczas niedźwiedziego cyklu”. Dodał, że 60% zwolnionych osób to freelancerzy.

W marcu Międzynarodowa Federacja Piłkarska ogłosiła, że Crypto.com zostanie oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Katarze.

Inne krypto firmy też redukują zatrudnienie

Wcześniej optymalizację personelu zapowiedziały BitMEX, Robinhood, Gemini, Bitso oraz spółka matka brazylijskiej giełdy Mercado Bitcoin.

Coinbase zmniejszy liczbę pracowników o około 18%, a platforma kryptolendingowa BlockFi o 20%. Według doniesień medialnych, Huobi zwolni 30% ludzi, a gamingowe studio NFT Immutable ponad 20%.

Z kolei przeżywająca kryzys płynności platforma kryptowalutowa Hodlnaut zredukowała personel o aż 80%.

crypto.comreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.