LocalBitcoins i Dapper Labs kończą obsługę Rosjan | Wiadomości | CrypS.

LocalBitcoins i Dapper Labs kończą obsługę Rosjan

Mariusz Przepiórka
UE może zakazać rosyjskich krypto

Giełda kryptowalut LocalBitcoins informuje, że obywatele Federacji Rosyjskiej nie będą mogli już korzystać z jej usługi. Wyjątek stanowią jedynie osoby posiadające podwójne obywatelstwo Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii.


Rosyjscy klienci będą mogli wypłacić środki w ramach jednej transakcji, po czym dostęp do ich portfeli zostanie zamknięty.

Decyzja o zablokowaniu portfeli Rosjan była spowodowana wprowadzeniem ósmego pakietu sankcji UE, który przewiduje ostrzejsze ograniczenia w korzystaniu z aktywów cyfrowych przez obywateli Federacji Rosyjskiej. W związku z tym firmy kryptowalutowe otrzymały całkowity zakaz obsługi rosyjskich użytkowników, niezależnie od ilości aktywów na ich kontach.

Dapper Labs kończy obsługę Rosjan

Podobne działania potwierdziła firma Dapper Labs, która działa w branży NFT. Spółka przyznaje również, że blokuje konta kryptowalutowe z rosyjskimi powiązaniami z powodu nowych sankcji UE na Rosję.

Dapper Labs w swym komunikacie podkreśla, że sankcje zabraniają firmom oferowania portfeli kryptowalutowych, kont i usług powierniczych dla kont z powiązaniami z Rosją. Dodała również, że siedziba firmy jest zlokalizowana w Unii Europejskiej, co zobowiązuje ją do przestrzegania sankcji.

Firma powiedziała, że ogranicza rosyjskie konta z możliwości kupowania, sprzedawania lub prezentowania NFT, a także dokonywania innych zakupów lub wycofywania NFT z platformy. Dapper Labs dodała, że choć użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do swoich NFT, nadal są ich właścicielami i mogą je przeglądać.

Firma opublikowała komunikat po tym, jak wielu użytkowników kryptowalut skarżyło się, że nie mogą już uzyskać dostępu do swoich kont i ujawniło korespondencję e-mailową od Dapper Labs na temat ograniczeń.

UE może zakazać rosyjskich kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.