Uniswap został uruchomiony w sieci warstwy 2 StarkNet | Wiadomości | CrypS.

Uniswap został uruchomiony w sieci warstwy 2 StarkNet

Redakcja
uniswap

Zespół deweloperski klienta Ethereum, firmy Nethermind, uruchomił fork zdecentralizowanej giełdy Uniswap w sieci warstwy 2 StarkNet.


Fork jest realizowany w ramach projektu Warp. Opracowywana wtyczka pozwala na przeniesienie oprogramowania z głównego języka Ethereum, Solidity, do języka Cairo, używanego w StarkNet. Szef Nethermind Jorik Schellekens napisał:

Od pierwszego dnia Warp był rozwijany, aby umożliwić użytkownikom migrację istniejących baz kodowych Solidity do Cairo i wdrożenie ich do StarkNet. Dzięki ostatnim postępom w L2Net, a mianowicie tworzeniu kontraktów z innych, Warp może wreszcie zająć się jednym z najbardziej wymagających projektów na Solidity: Uniswap v3.

Według niego, portowanie wymagało drobnych zmian w kodzie źródłowym Uniswap, ponieważ Warp nie obsługuje niektórych funkcji Solidity. Ręczną ingerencję programistów w proces Shellekens określił jako “prostą i minimalną”.

Zespół prowadzi obecnie szeroko zakrojone testy UniStark, których wyniki zostaną opublikowane w późniejszym terminie. Dzięki tej pracy ma powstać zestaw wtyczek pozwalający na łatwe testowanie wydajności protokołów portowanych do StarkNetu.

‘Warp’ nie zamierza poprzestać na Uniswap! Będziemy nadal ciężko pracować nad funkcjami i powtórzymy ten eksperyment z kilkoma innymi protokołami, wprowadzając je do StarkNetu z niewiarygodną prędkością.

Schellekens zauważył też, że forki na StarkNet nie mają nic wspólnego z oryginalnym projektem Uniswap. StarkWare uruchomił wersję alfa sieci głównej StarkNet w listopadzie 2021 roku.

uniswapreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.