Mt.Gox wyznacza nowy termin składania wniosków o odszkodowania | Wiadomości | CrypS.

Mt.Gox wyznacza nowy termin składania wniosków o odszkodowania

Redakcja
mt gox giełda

Wierzyciele upadłej giełdy kryptowalut Mt.Gox mają czas do 10 stycznia 2023 roku na rejestrację w specjalnym systemie online, aby otrzymać odszkodowanie. Tak wynika z najnowszego dokumentu.


Użytkownicy muszą podać informacje o odbiorcy i wybrać metodę płatności. Dla tych poszkodowanych, którzy nie złożą wszystkich niezbędnych danych w terminie, wypłata odszkodowania będzie opóźniona.

Konkretna data lub przynajmniej przybliżone ramy czasowe płatności nie zostały określone. Według źródła The Block, odszkodowania zaczną być przelewane do końca 2023 roku.

Upadek Mt. Gox

Przypomnijmy, że Mt.Gox, niegdyś największa giełda bitcoinów, upadła na początku 2014 roku. Stało się to po tym, jak pojawiły się informacje o jej rzekomym hacku i kradzieży 800 tysięcy BTC (wówczas 480 milionów dolarów).

W 2018 roku rozpoczęto proces rehabilitacji cywilnej. W 2020 roku syndyk Mt.Gox Nobuyaki Kobayashi złożył plan zwrotu pieniędzy wierzycielom w tokijskim sądzie, który zatwierdził dokument. W tym czasie w portfelu platformy znajdowało się 137 891 BTC.

W sierpniu 2022 roku wierzyciele Mt.Gox zaprzeczyli pogłoskom o zwrocie pieniędzy w ramach procesu rehabilitacji cywilnej.

mt gox giełdareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.