Jak przepływy stablecoinów mogą wywołać kolejną hossę? CryptoQuant wyjaśnia | Wiadomości | CrypS.

Jak przepływy stablecoinów mogą wywołać kolejną hossę? CryptoQuant wyjaśnia

Redakcja
stablecoiny

Kiedy stablecoiny są wysyłane na giełdy w dużych ilościach, jest to zazwyczaj sygnał, że instytucje przygotowują się do zakupu. Na razie tak się jednak nie dzieje. Tokeny takie jak USDC póki co opuszczały giełdy wraz z pogłębianiem się rynku niedźwiedzia.


8 października CEO CryptoQuant Ki Young Ju zauważył, że 94% podaży USDC znajduje się poza giełdami. Co więcej duża część z nich jest w posiadaniu tradycyjnych instytucji finansowych. Według analityka, następna paraboliczna hossa Bitcoina może rozpocząć się dopiero, gdy USDC masowo napłynie na giełdy.

W oczekiwaniu na regulacje

Inne stablecoiny wydają się napływać na giełdy, a ilość przechowywana na nich jest nieco wyższa. Według CryptoQuant, w przypadku Tethera na platformach handlowych znajduje się około 25% podaży. Jeśli chodzi o Binance USD liczba ta wynosi znacznie więcej – 70%. Jest to prawdopodobnie spowodowane możliwościami zysku, które Binance oferuje dla swojego rodzimego stablecoina.

W Stanach Zjednoczonych rośnie presja regulacyjna. Administracja Bidena naciska na Kongres i nakłania decydentów, aby przestali ociągać się z regulacjami kryptowalut. Jedną z pierwszych rzeczy, które trafią pod lupę będą właśnie stablecoiny. Sekretarz skarbu Janet Yellen uznała je za główny priorytet dla wszelkich nowych przepisów.

Regulowany rynek stablecoinów, na którym emitenci udowadniają swoje poparcie poprzez audyty, mógłby być zielonym światłem dla instytucji, które do tej pory nie miały wystarczającego zaufania. To mogłoby spowodować napływ stablecoinów na giełdy, który wywoła kolejną hossę.

Jednak w tym roku prawdopodobnie nic się nie wydarzy, jeśli chodzi o amerykańskie regulacje. Kryptowalutowa zima może więc trwać aż do 2023 roku, zanim zacznie się jakakolwiek odwilż.

Spadek podaży stablecoinów

Kapitalizacja rynkowa stablecoinów wynosi obecnie 149,7 miliarda dolarów. To stanowi około 15% całej kapitalizacji rynku kryptowalut.

USDT pozostaje liderem rynku. W obiegu znajduje się aż 68,3 mld tokenów – co daje mu udział w rynku na poziomie 45,6%. USDC firmy Circle plasuje się na drugim miejscu z 46 miliardami tokenów i 31-procentowym udziałem.

Zarówno podaż Tethera, jak i Circle kurczyły się podczas rynku niedźwiedzia. USDT straciło 18% od szczytu, podobnie zresztą jak USDC. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Tether zaczął powoli wzrastać, podczas gdy Circle nadal notuje straty.

stablecoiny



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.