Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.10.2023]

Kurs kryptowalut 09.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 9 października 2023 roku.


Spis treści:


Changpeng Zhao kwestionuje wpływ Halvingu na kurs bitcoina

Dyrektor generalny Binance podzielił się nieco swoimi przemyśleniami odnośnie tego, jak wielu inwestorów z rynku kryptowalut błędnie podchodzi do tematu Halvingu. Jak stwierdził Zhao, ludzie to chyba mają kiepską pamięć.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina nie zależy od Halvingu – twierdzi Changpeng Zhao

Menadżer OpenSea oskarżony o SCAM na 60 mln dolarów

Biznesmen oskarżony o udział w rug pullu przestał pracować dla OpenSea dopiero w czerwcu tego roku. Wcześniej miał brać udział w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia, w ramach którego skradziono środki inwestorów. Dodatkowe kontrowersje budzi to, jakiego sposobu ponoć użyto do wyprania tych pieniędzy. Topowa firma z sektora NFT teraz odniosła się do całej sprawy.

Czytaj więcej: Były dyrektor OpenSea oskarżony o SCAM na 60 mln dolarów. Firma odpowiada

Co blokuje ETH przed powrotem do poziomu 2 tys. USD?

Ether nie zaliczył takiego odbicia na wykresach, jak zrobił to w tym roku chociażby bitcoin. Druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej mierzy się z różnymi wyzwaniami, a wszystko wskazuje na to, że ETH po prostu przestał być dla inwestorów na tyle opłacalnym aktywem, jakim był jeszcze kilka lat temu.

Czytaj więcej: Oto 3 powody, dlaczego ether nie może powrócić do poziomu 2000 USD

Binance wprowadza opcję copy tradingu dla kontraktów futures

Najpopularniejsza platforma do handlu kryptowalutami na świecie uruchomiła funkcję kopiowania strategii doświadczonych traderów specjalnie dla rynków kontraktów futures. Chociaż opcja ta otwiera szeroki wachlarz możliwości dla inwestorów, to niestety nie jest ona dostępna dla użytkowników giełdy z krajów Unii Europejskiej ze względu na kwestie regulacyjne, jakie wynikają z nadchodzącej ustawy MiCa.

Upbit od początku roku odnotował szaloną ilość prób exploitów

Południowokoreańska giełda kryptowalut od początku roku z powodzeniem odpiera ataki różnych hakerów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bowiem do wszystkich platform z cyfrowymi aktywami ktoś próbuje się włamać, by je okraść, jednakże Upbit odnotował w pierwszej połowie tego roku ponad 159 tys. prób złamania swoich zabezpieczeń.

Źródło: CryptoSlate

Twórca ChatGPT kolejny raz chwali bitcoina

Sam Altman, czyli dyrektor generalny OpenAI oraz Worldcoina, był przed weekendem gościem w podcaście Joe Rogana. W trakcie swojego wystąpienia podkreślił to, że przejrzysta struktura działania pierwszej kryptowaluty pozwala jego inwestorom pozostać odpornym na cenzurę i kontrolę rządu. Co więcej, wskazał na to, jak w obecnych czasach cyfrowych pieniędzy bitcoin potrafi być odpornym na korupcję, przez co idealne nadaje się na globalną walutę rozliczeniową.


Newsy z weekendu


Bitcoin radzi sobie w tym roku lepiej niż inne aktywa

Król kryptowalut po raz kolejny udowadnia, że po okresach silnych trzęsień i dotkliwych strat na wykresach cenowych potrafi się podnieść po i udowodnić niedowiarkom, że nie bez powodu jest nazywany ,,cyfrowym złotem’’.

Czytaj więcej: Bitcoin najlepiej radzącym sobie aktywem w 2023 roku!

Byli wspólnicy SBF-a pogrążają go w sądzie

Były CEO FTX stale utrzymuje, że nie ponosi winy za to, co stało się z jego giełdą i nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Jego wspólnicy w obawie o wysoki wyrok postanowili jednak zeznawać przeciwko niemu i zaczęli ujawniać prawdę, jak to dokładnie było z defraudacją miliardów dolarów należących do klientów platformy.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried pogrążony w sądzie przez wspólnika. Najgorsze dopiero ma nadejść

Prawnik Ripple atakuje rodziców Bankmana-Frieda

Adwokat Ripple – John Deaton – krytykuje osoby, które bronią byłego dyrektora generalnego FTX. Jego zdaniem zasłanianie się jego filantropijnymi działaniami oraz argumentacją, że cały czas działał w dobrej wierze, nie zwalnia go z odpowiedzialności za dokona szkody. Deaton także uważa, że przed sądem powinni stanąć rodzice SBF-a, który znacznie pomogli mu w defraudacji środków klientów jego giełdy.

Czytaj więcej: John Deaton, adwokat Ripple, gardzi fanami Sama Bankmana-Frieda

Kennedy Jr. chce zakończyć wojnę rządu USA z branżą kryptowalut

Kandydat na prezydenta USA – Robert F. Kennedy Jr. – obiecał, że jeżeli tylko wygra wybory, zacznie wspierać bitcoina i uniemożliwi ataki na rynek kryptowalut ze strony władz.

Elon Musk w dosyć oryginalny sposób zapowiada nową opcję na X

Elon Musk od dawna manifestuje swój plan uczynienia z platformy social media coś w stylu ”super aplikacji do wszystkiego”. Dowodzone przez niego X miałoby posiadać opcję dokonywania transferu środków, komunikatora oraz…

Czytaj więcej: Elon Musk publicznie zapowiedział nową funkcję na X. Zrobił to grając w Diablo 4

Nadchodzi największa hossa wszechczasów – twierdzi Arthur Hayes

Odważna prognoza ze strony założyciela BitMEX. Otóż Arthur Hayes uważa, że nowe ATH bitcoina wyniesie aż 1 milion dolarów. Zanim jednak wszyscy sceptycznie zareagują na słowa Hayesa, to warto przebrnąć do końca argumentacji, jaką przedstawił na ich poparcie, bowiem ma to sens.

Czytaj więcej: Arthur Hayes: nowe ATH bitcoina wyniesie 1 mln USD!

Kurs kryptowalut 09.10.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.