John Deaton, adwokat Ripple, gardzi fanami Sama Bankmana-Frieda | Wiadomości | CrypS.

John Deaton, adwokat Ripple, gardzi fanami Sama Bankmana-Frieda

Jacek Walewski
SBF FTX

Adwokat Ripple i zwolennik kryptowalut – John Deaton – krytykuje osoby, które bronią byłego dyrektora generalnego FTX – Sama „SBF” Bankmana-Frieda. Proces biznesmena rozpoczął się kilka dni temu i jest obserwowany przez fanów kryptowalut na niemal całym świecie.


John Deaton twierdzi, że SBF-a nie należy bronić

W poście X (były Twitter) Deaton stwierdził, że ludzie opisujący Sama Bankmana-Frieda jako osobę mającą dobre intencje, która tylko popełniła błędy, nie nadają się do zarządzania finansami innych ludzi. Zasugerował, że takich sympatyków nie należy w ogóle zapraszać do znanych programów telewizyjnych.

Ludzie, którzy wierzą, że SBFraud to „dobry człowiek”, który popełniał „błędy”, a FTX rozwijało się zbyt szybko i wszystko wymknęło mu się spod kontroli, NIGDY nie powinni zarządzać cudzymi pieniędzmi, a już na pewno nie powinni nigdy udzielać wywiadów 60 Minutes lub jakiegokolwiek innemu serwisowi informacyjnemu. I tak, jego [tj. SBF-a] rodzice są współwinni

– napisał w poście.

I faktycznie, choć wydaje się to dziwne, część społeczności kryptowalut broni byłego CEO FTX. Może robią to z przekory, może z naiwności. Z drugiej strony, nadal trwa proces sądowy, więc wina SBF-a nie została udowodniona.

Proces trwa

Obecnie niedziałającą giełdą FTX zarządza John Ray III. Firmie udało się odzyskać ponad 7 miliardów USD, więc jej byli klienci zostaną w części spłaceni. Czy to pomoże Bankmanowi-Friedowi? Raczej nie, bowiem wyrok ma działać też odstraszająco na innych inwestorów z branży. Do tego cytowany powyżej adwokat, jak napisał w poście na X, uważa, że konieczne jest pociągnięcie do odpowiedzialności także Josepha Bankmana i Barbarę Fried, rodziców SBF-a.

Uważa, że i oni ponoszą odpowiedzialność za to, co stało się z FTX. Chodzi o to, że oboje mieli wpływ na spółkę. Ponoć Barbara Fried namawiała skutecznie syna na to, by wpłacał pieniądze firmy (w praktyce jej klientów) na rzecz kampanii politycznych. Pomagali mu także w defraudacji środków z platformy.

Krytyka skierowana pod adresem Bankmana i Fried przyniosła już pewien pozytywny skutek, gdyż Uniwersytet Stanforda, odbiorca darowizn SBF-a, zdecydował się je zwrócić. Chodziło o wpłaty w wysokości 5,5 mln USD, przeznaczone na badania nad COVID-19.

SBFreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.