Robert F. Kennedy Jr. zakończy wojnę Białego Domu z rynkiem kryptowalut? | Wiadomości | CrypS.

Robert F. Kennedy Jr. zakończy wojnę Białego Domu z rynkiem kryptowalut?

Kandydat na prezydenta USA – Robert F. Kennedy Jr. – obiecał, że jeżeli tylko wygra wybory, zacznie wspierać bitcoina i uniemożliwi ataki na rynek kryptowalut ze strony władz. 


Robert F. Kennedy Jr. chce wspierać kryptowaluty

Robert F. Kennedy Jr. w opublikowanym w środę wywiadzie dla Bitcoin Magazine obiecał ponownie, że będzie chronił rynek kryptowalut.

Zamierzam upewnić się, że bitcoin jest chroniony, że ludzie będą mogli zachować własne portfele [prywatne], że obecna wojna Białego Domu z bitcoinem dobiegnie końca, a transakcje będą chronione

– powiedział.

Pytany o konkrety i to, jak zamierza zrealizować te cele odparł:

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, bez konieczności udania się do Kongresu. Zamierzam to zrobić poprzez kontrolę nad polityką skarbową.

Podkreślił, że “wiele złych działań wobec bitcoina nie wynika z przepisów – są one napędzane polityką Białego Domu. Zakończę więc tę wojnę”.

W czasie rozmowy pojawił się też wątek wpływu władz na mining bitcoina.

Jestem bardzo zaniepokojony wszystkimi atakami rządu na bitcoina. Chciałbym zapewnić przynajmniej pewną emisję bonów skarbowych zabezpieczonych twardą walutą, a mógłby to być pakiet zawierający bitcoiny, w tym platynę, złoto, srebro i inne twarde aktywa

– powiedział.

Bitcoin jest potrzebny!

Skąd jednak u Kennedy’ego Jr. takie zainteresowanie bitcoinem? Wcześniej dał się poznać jako przeciwnik covidowych restrykcji. Okazuje się, że wtedy też zwrócił uwagę na BTC. W tym czasie w Kanadzie doszło do głośnych protestów kierowców ciężarówek, którzy nie zgadzali się na to, co się dzieje. Władze zagroziły, że zamkną demonstrantom ich rachunki bankowe i to bez postawienia zarzutów. Tym samym odcięto by tych ludzi od ich pieniędzy.

Rząd zastosował techniki inwigilacji, aby ustalić ich tożsamość, ustalić tablice rejestracyjne na samochodach, a następnie zamknąć ich konta bankowe i pozbawić dostępu do własnych pieniędzy, bez postawienia żadnych zarzutów, na pewno bez żadnych wyroków skazujących

– wspominał teraz Kennedy.

W tym momencie zacząłem rozumieć, że swoboda transakcji jest równie ważna jak wolność słowa

– dodał.

I zrozumiałem, że potrzebujemy waluty, która będzie walutą wolnościową, niezależną i niekontrolowaną przez rząd

– stwierdził, tłumacząc, skąd jego sympatia do BTC.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.