Bitcoin najlepiej radzącym sobie aktywem w 2023 roku! | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin najlepiej radzącym sobie aktywem w 2023 roku!

Bitcoin bull

O tym, że bitcoin jest projektem, w który inwestuje się długoterminowo, nie trzeba przypominać nikomu, kto jest na tym rynku od kilku lat. Król kryptowalut po raz kolejny udowadnia, że po okresach silnych trzęsień i dotkliwych strat na wykresach cenowych potrafi się podnieść i udowodnić niedowiarkom, że nie bez powodu jest nazywany ,,cyfrowym złotem’’. BTC w 2023 roku jest najlepiej radzącym sobie aktywem ze wszystkich rynków!


Obecny rok prezentuje nam różne oblicza sytuacji w sektorach finansowych. W przypadku bitcoina, w zależności od okresu, możemy mówić o etapach czerpania bitcoina z tego, że tradycyjne rynki popadły w niestabilność (jak przypadek marcowego kryzysu bankowego w USA, gdy inwestorzy zwrócili się ponownie w stronę BTC, co pomogło kryptowalucie odrobić znaczną część strat z końcówki 2022 roku), ale i miesiącach, gdzie lider kryptowalut zaliczył kolejne spadki, by wpaść na jakiś czas w trend boczny, jak miało to miejsce pod koniec tego lata. 

Sytuacja gospodarcza na świecie wciąż pozostaje bardzo niepewna i chociaż spekulacje są charakterystyczną domeną kryptowalut, to i obecnie w kontekście tradycyjnych rynków wiele kwestii dot. najbliższych tygodni i miesięcy bazuje na domysłach i założeniach. 

Globalna ekonomia dalej musi mierzyć się z problemem wysokiej inflacji oraz niepewnością dotyczącą stóp procentowych. Jednakże wśród tych wielu znaków zapytania, jedna kwestia jest niezaprzeczalnym faktem, o czym informują nas badacze z NYDIG w swoim najnowszym raporcie: bitcoin w tym roku radzi sobie najlepiej ze wszystkich rynków na świecie! 

I kto tu rządzi?

Z 40 największych klas aktywów inwestycyjnych, jakie przeanalizowano w raporcie od NYDIG, na pierwszym miejscu uplasował się bitcoin jako dobro, które najlepiej sobie radziło od początku 2023 roku. Wartość rynkowa największej z kryptowalut wzrosła bowiem o 63,3%. 

Na drugim miejscu w tym rankingu znalazły się amerykańskie spółki o dużej kapitalizacji, którym przypisuje się wzrost o 28,2%. Bitcoin zostawił także daleko w tyle giełdę Stanów Zjednoczonych, która zaliczyła skok o 12,2%, towary (6%), gotówkę (3,8%) oraz złoto (1,1%).

Badacze zwrócili w tym przypadku uwagę na to, że w ciągu minionych 9 miesięcy bitcoin utrzymywał się w stosunkowo wąskim przedziale cenowym. Był to zakres między 25 tys. a 31 tys. dolarów, gdy inwestorzy mieli duże trudności z przebiciem ceny tego aktywa dalej w którąś ze stron. 

Jak pisaliśmy wyżej, na początku roku BTC zdołał odzyskać sporą część swojej ceny, by potem jednak stracić aż 11% w trzecim kwartale

Jednakże stabilność zdołała się utrzymać mimo wielu zewnętrznych czynników makroekonomicznych, które mogły wywierać presję na inwestorów. Można wskazać w tym miejscu chociażby obawy dot. zamknięcia rządu USA oraz debaty na temat pułapu zadłużenia w tym kraju, co również groziło perspektywą bankructwa Stanów Zjednoczonych.

Nie można jednak pominąć podniosłych nastrojów na rynku bitcoina, który wynikają z oczekiwania na historyczną zgodę od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na stworzenie funduszy ETF opartych na cenie spot bitcoina.

Bitcoin jeszcze może zaskoczyć

Autorzy raportu wskazali także na to, że bitcoin może niebawem rozpocząć okres kolejnych wzrostów. Analitycy swoją tezę podparli kilkoma czynnikami:

Trzeba przyznać, że bitcoin jest w dużej mierze napędzany unikalnymi, specyficznymi czynnikami. Patrząc w przyszłość, jesteśmy optymistami, że znaczące wydarzenia w branży, takie jak potencjalne wprowadzenie spotowego funduszu ETF i nadchodzący Halving, będą odgrywać bardziej znaczącą rolę w zwiększaniu wartości bitcoina w przyszłości.

Między innymi również były CEO giełdy BitMEX jest bardzo byczo nastawiony co do przyszłości pierwszej kryptowaluty i wskazuje, że rynek byka na bitcoina już trwa, aczkolwiek jego pierwszy oznaki zobaczymy dopiero za jakiś rok. Arthur Hayes, bo o nim mowa, prognozuje, że nadchodzi największa hossa wszechczasów

Kurs bitcoina

Dziś BTC przechodzi z rąk do rąk na giełdach po kursie 27 839 dolarów. W ciągu doby aktywo to straciło na cenie 0,39%, jednakże w skali ostatnich 7 dni BTC jest na plusie 2,32%. W porównaniu do tego, co widzieliśmy na wykresach cenowych największej z kryptowalut w zeszłym miesiącu, bitcoin jest droższy o 7,66%. Natomiast w porównaniu do sytuacji sprzed równo roku, aktywo to zyskuje 42,79% na wartości. 

Kurs bitcoina na giełdzie Binance od początku 2023 roku. Źródło: TradingView
Bitcoin bullreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.