Kurs bitcoina nie zależy od Halvingu - twierdzi Changpeng Zhao | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina nie zależy od Halvingu – twierdzi Changpeng Zhao

CEO Binance

Dyrektor generalny Binance kolejny raz dzieli się swoimi przemyśleniami ze społecznością kryptowalut. Tym razem charyzmatyczny biznesmen wziął na ruszt temat skupiający się wokół Halvingu bitcoina, który od zawsze wywoływał sporo emocji wśród tej grupy.


Changpeng Zhao opublikował na podstronie swojej giełdy – Binance Feed – nowy post skupiający się wokół jego przemyśleń na temat Halvingu. Jak wiadomo, dotychczas to cykliczne wydarzenie mające miejsce co 4 lata wiązało się z silnymi wzrostami na wykresie cenowym bitcoina. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy i tym razem taka sytuacja będzie miała miejsce. Coraz częściej można napotkać opinie, że tym razem jednak nie ma co polegać na zmniejszeniu nagród dla górników o 50%. Co na ten temat sądzi CEO Binance?

Halving bitcoina już za pół roku

W swoim wpisie z dnia 8 października Zhao postawił naczelne pytanie nawiązujące do poruszanego przez niego zagadnienia: co tak naprawdę się dzieje z bitcoinem w związku z jego Halvingiem?

Jak przyznaje współzałożyciel Binance, ciężko jest spojrzeć w przyszłość na tyle, by przewidzieć jak tym razem zachowa się kurs pierwszej kryptowaluty w związku ze zmianą poziomu nagród, które są wypłacane górnikom BTC. W związku z tym CZ podzielił się jedynie swoimi spostrzeżeniami w nadziei na to, że zainspiruje tym inne osoby.

Bazując na swoich doświadczeniach z poprzednich trzech Halvingów, CEO Binance jest przekonany, że im bliżej kolejnego takiego wydarzenia, tym więcej osób w branży kryptowalut będzie wszędzie o tym dyskutować, a niektórzy zaczną szerzyć narrację jakoby zaraz kurs bitcoina miał wystrzelić, jak nie przed Halvingiem, to chwilę po nim.

Kiedy dojdzie do Halvingu, cena BTC nie powinna ulegać zmianom, a przynajmniej „nie podwoi się z dnia na dzień”, ale ludzie i tak zaczną pytać, dlaczego tak się nie stało

– ironicznie stwierdza Zhao.

Jak dodaje, we wcześniejszych przypadkach kurs BTC zaczął osiągać swoje nowe rekordy cenowe na wykresach (ATH) nie szybciej niż rok po danym Halvingu. Jednakże ludzie i tak pytają wciąż, dlaczego tak się działo. CEO Binance kolejny raz użył ironii stwierdzając, że ”ludzie mają krótką pamięć.

Szalony 2020

Tak więc w gestii przypomnienia, wróćmy do wydarzeń z 2020 roku, który jak wiadomo, był bardzo niespokojnym czasem na całym świecie, przede wszystkim ze względu na wybuch pandemii Covid-19. Wtedy również miał właśnie miejsce ostatni, trzeci Halving bitcoina.

Rok po tym wydarzeniu jego kurs dwukrotnie osiągnął swoje nowe ATH. W kwietniu 2021 roku znalazł się na poziomie 65 tys. dolarów, a w listopadzie 2021 pokazał cenę 69 tys. dolarów za jednego BTC. Na to jednak złożyło się wiele czynników makroekonomicznych oraz silne wybicie poziomu hype’u na kryptowaluty w tamtym czasie.

Przede wszystkim to był okres następujący po tym, jak takie korporacje jak Tesla czy MicroStrategy zaczęły inwestować w bitcoina, co tylko podbiło zainteresowanie tym aktywem przez kolejne instytucje.

Jeszcze bardziej istotnym czynnikiem była polityka amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), która od początku 2020 roku zaczęła szaleńczy sztuczny dodruk dolara. W ciągu wspomnianego roku do amerykańskiej gospodarki wpłynęło ponad 6 bilionów dolarów w formie ”czeków na przeżycie” (każdy o wartości 1200 dolarów) oraz pieniędzy, które miały być przeznaczone na ratowanie banków oraz dużych przedsiębiorstw.

Inwestorzy już wtedy wiedzieli, że Jerome Powell uruchomił tak naprawdę machinę napędzającą inflację, przez co nowe dolary w obiegu mają praktycznie małe znaczenie na rynku. To ich właśnie przekonało, by zwrócić się w stronę innych klas aktywów, jak właśnie bitcoin, który zyskiwał coraz większe zainteresowanie na świecie.

Nie wywróżymy przyszłości z poprzednich cykli

To, co jest istotne w stwierdzeniach, którymi podzielił się Changpeng Zhao, to jego spostrzeżenie, że nigdy tak naprawdę nie udowodniono tak naprawdę sztywnej zależności między Halvingiem a ceną danej kryptowaluty, której ten proces dotyczył. Co więcej, w kwestii tego, jak zachowa się bitcoin na wykresie, także nie jesteśmy w stanie określić, bowiem cytując Zhao:

Historia nie przepowiada przyszłości

W tym roku natomiast swój kolejny Halving przeszedł młodszy brat bitcoina, czyli litecoin. Minęły już dwa miesiące od tego wydarzenia, a kurs tej kryptowaluty wcale nie zareagował wzrostami.

CEO Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.