Arthur Hayes: nowe ATH bitcoina wyniesie 1 mln USD! | Wiadomości | CrypS.

Arthur Hayes: nowe ATH bitcoina wyniesie 1 mln USD!

Jacek Walewski
ex. CEO BitMEX Bitcoin [BTC]

Założyciel BitMEX – Arthur Hayes – twierdzi, że wie, ile będziemy płacić za jednego bitcoina za ok. 3 lata. Jego zdaniem możliwa jest nawet cena 1 mln USD za 1 BTC!


Arthur Hayes prognozuje przyszłą cenę BTC

Jeżeli chcecie od razu zakpić z tej prognozy, sugerujemy poczekać. Hayes warunkuje bowiem ją pewnymi czynnikami.

Zacznijmy jednak od kursu. W przeprowadzonym przez Impact Theory wywiadzie Hayes stwierdził, że do końca roku cena bitcoina już mocno się nie zmieni. Mamy nie przebić poziomu 30 000 USD. Wszystko zmieni się w 2024 r. Wtedy przebijemy ATH z poprzedniej hossy, czyli okolice 69 000 USD.

Oczywiście powodem wzrostów ma być Halving i potencjalny start ETF-a na BTC. Do tego Hayes wskazuje na to, że inwestorów na rynek kryptowalut zaproszą w praktyce ujemne stopy procentowe, które sprawią, że deponowanie oszczędności w banku nie będzie opłacalne.

Oczywiście przebicie ATH rozpocznie prawdziwą zabawę. Biznesmen uważa, że kurs znajdzie się w 2026 r. w przedziale od 750 000 do 1 000 000 USD.

Wierzę, że będzie to największa hossa na rynku aktywów finansowych, jaką kiedykolwiek widzieliśmy w historii ludzkości

– nie krył ekscytacji.

Drożeć mają jednak nie tylko kryptowaluty, ale też akcje.

Będziemy mieli mnóstwo absurdalnych cen, nie tylko na rynku kryptowalut

– powiedział.

Sztuczna inteligencja napędzi wzrosty

Założyciel BitMEX wskazał jeszcze na inne prowzrostowe czynniki. Po pierwsze, zakłada, że władze USA powrócą do dodruku. I ponoć mają to zrobić z rozmachem. Ta teza ma sens, bowiem przez cały 2022 r. i część obecnego Fed podnosił stopy proc. W efekcie schłodził gospodarkę. Może nawet za bardzo, bo ostatnie dane makroekonomiczne nie napawają optymizmem. Odpowiedzią polityków na potencjalne wyższe bezrobocie będzie zapewne dodruk.

Do tego ma dojść „największa mania boomu technologicznego, jaką kiedykolwiek widzieliśmy”. Tę mają napędzić inwestycje związane ze sztuczną inteligencją i kryptowalutami.

Sam Hayes, gdy tylko zobaczy, że Fed zaczyna obniżać stopy proc., zainwestuje w kryptowaluty więcej swojego kapitału.

Nie próbuję określić czasu, kiedy to nastąpi

– podkreślił jednak.

ex. CEO BitMEXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.