Oto 3 powody, dlaczego ether nie może powrócić do poziomu 2000 USD | Wiadomości | CrypS.

Oto 3 powody, dlaczego ether nie może powrócić do poziomu 2000 USD

Redaktor: Albert Czajkowski
Ether

Kurs etheru urósł od początku roku o około 35%. Nie może jednak przebić pułapu 2000 USD, czyli ważnego, psychologicznego poziomu oporu.


Kurs etheru nie może przebić 2000 USD

Portal Cointelegraph przeanalizował powody, przez które cena etheru nie zdołała jak na razie przebić poziomu 2000 USD.

Warto zauważyć, że w latach 2018–2019 ważna linia na wykresie znajdowała się na poziomie 425 USD. W 2023 roku kluczowy jest opór przy 2000 USD.

W tym miejscu trzeba zwrócić uwagę, że umacniający się dolar amerykański zmniejsza od miesięcy popyt na ethery. Wpływa to oczywiście na cały rynek. W szczególności w 2023 r. tygodniowy współczynnik korelacji pomiędzy etherem a indeksem dolara amerykańskiego (DXY) był stale ujemny.

Inwestorzy nie mają też powodów, by inwestować w Ethereum, bowiem jesteśmy na tym etapie cyklu, w którym to bitcoin ma większy potencjał do wzrostów. Zresztą widać to na wykresie. Para ETH/BTC spadła o 20% od początku roku.

Ponadto, według cotygodniowego raportu CoinShares, kapitał netto utrzymywany przez fundusze inwestycyjne powiązane z Ethereum spadł w tym roku o 114 milionów USD. Dla porównania fundusze oparte na bitcoinie przyciągnęły w tym samym okresie 168 milionów USD.

Mamy i inne złe informacje. Całkowita zablokowana wartość (TVL) w ekosystemie Ethereum spadła w tym roku z 18,41 mln ETH do 12,79 mln ETH. To także pokazuje, że inwestorzy trzymają się dziś jeszcze z dala od ETH i czekają na hossę.

Kolejne negatywne wieści przekazał DappRadar. Wolumeny związane z NFT i liczba unikalnych aktywnych portfeli w sieci Ethereum również spadły o 30% i 16,5% i to w ciągu tylko ostatnich 30 dni.

Analiza techniczna Ethereum

Analiza techniczna sugeruje odbicie ceny ETH w kierunku 50-dniowej wykładniczej średniej kroczącej, która znajduje się w pobliżu 1665 USD. Z drugiej zaś strony, patrząc szerzej, para ETH/USD sugeruje raczej niedźwiedzi trend. Jeżeli wyjdziemy poza dolną linię trendu trójkąta, jaki wyrysował się na wykresie, grozi nam spadek ceny do 1465 USD.

W perspektywie krótkoterminowej przełamanie powyżej 50-dniowej EMA może spowodować wzrost ceny ETH w kierunku górnej linii trendu trójkąta w pobliżu 1730 USD.

Dodajmy, że artykuł ten nie jest poradą inwestycyjną, a próbą obiektywnego spojrzenia na rynek.

Etherreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.