Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.07.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.07.2024]

Kursy kryptowalut 08.07.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 8 lipca 2024 r.


Spis treści:


Tether tworzy własny system AI, który ma być o wiele bezpieczniejszy niż ten od OpenAI

Szef Tethera odniósł się do sprawy ataku na OpenAI, który ci za wszelką cenę chcieli zamieść pod dywan. Ardoino napisał, w jaki sposób można było zapobiec wyciekowi wrażliwych danych pochodzących z komunikacji wewnętrznej tej firmy i dał znać, że dowodzone przez niego przedsiębiorstwo pracuje właśnie nad takim rozwiązaniem.

Czytaj więcej: Tether pracuje nad własnym systemem AI. Paulo Ardoino komentuje doniesienia o włamaniu do OpenAI

DePIN zrodzi dziesiątki projektów krypto wartych miliardy dolarów

Znana inwestorka kryptowalut chwali młody sektor z rynku blockchaina, do którego już dziś przynależy kilka projektów wycenianych na miliardy dolarów. Meltem Demirors twierdzi, że jego rozwój zrewolucjonizuje rynek usług technologicznych.

Czytaj więcej: Oto sektor, który zrodzi projekty warte miliardy dolarów – wskazuje Meltem Demirors

To będzie złota jesień bitcoina. Oto 6 powodów

Szykuje nam się złota jesień w przypadku bitcoina. Wynika to bowiem z wielu analiz oraz czynników, które faktycznie mogą doprowadzić do wzrostu kursu największej z kryptowalut w IV kwartale tego roku.

Czytaj więcej: Inwestorzy bitcoina wyczekują jesieni. Oto czynniki, przez które kurs BTC zacznie wzrastać

Instytucje wcale nie są zainteresowane bitcoinem? Peter Schiff przedstawia na to dowód

Peter Schiff nie należy do osób zachwycających się charakterystyką bitcoina oraz tego, jaką drogę przeszła ta kryptowaluta przez ostatnie 15 lat. Ekonomista podważa również narrację dot. popytu na to aktywo ze strony instytucji. Przedstawił teraz dowód na to, że zainteresowanie wielkich korporacji wobec BTC wcale nie ma miejsca.

Czytaj więcej: Popyt instytucjonalny na bitcoina to mit? Peter Schiff przedstawia dowód na poparcie tej tezy

Firma analityczna z rynku krypto odłącza się od SEC. Poważne oskarżenia wobec Genslera

Kolejne kłopoty Gary’ego Genslera i dowodzonej przez niego instytucji. Amerykańska platforma zajmująca się analizą rynku kryptowalut – Messari – ogłosiła, że przestaje współpracować z regulatorem. Co więcej, CEO firmy – Ryan Selkis – zapowiedział wytoczenie ciężkich dział przeciwko SEC w sądzie twierdząc, że posiada dowody na to, że Gensler jest skorumpowany.

Czytaj więcej: Messari zrywa współpracę z SEC. CEO firmy oskarża Genslera o korupcję

MicroStrategy przepłaca na BTC. Ale kto bogatemu zabroni

Dla największego korporacyjnego HODLera bitcoina nigdy nie jest za drogo na jego zakup. Mimo to wielokrotnie firma założona przez Michaela Saylora nabyła go po nieco zawyżonej cenie jak na dany okres czasu. Jednakże z długoterminowej perspektywy MicroStrategy wciąż jest na mocnym plusie.

Źródło: Protos


Newsy z weekendu


To będzie przełom w działaniu stablecoinów! Justin Sun zapowiada specjalne rozwiązanie

Justin Sun ogłosił, że jego zespół pracuje nad rozwiązaniem, które wyeliminuje potrzebę dodatkowych opłat za transfery peer-to-peer stablecoinów! To może okazać się punktem przełomowym dla adopcji tego rodzaju kryptowalut przez instytucje.

Czytaj więcej: Koniec z płaceniem gasu przy transferach stablecoinów! Justin Sun zapowiada nową funkcję

CEO Telegrama jest zachwycony Hamster Kombat

Pavel Durov przekazuje wyrazy uznania dla topowego projektu z sektor Crypto Clickerów. Gra wzbudza wiele emocji na całym świecie, a w niektórych regionach została uznana za coś niebezpiecznego dla obozu władzy, stąd jej użytkownikom grożono nawet i więzieniem. CEO Telegrama twierdzi natomiast, że sukces Hamster Kombat to znak nowej fali mikro aplikacji na jego platformie.

Czytaj więcej: Hamster Kombat ma już 250 mln użytkowników. CEO Telegrama pisze o fenomenie Crypto Clickera i zapowiada jego token w sieci TON

Połączenie tych dwóch czynników pogłębia spadek ceny BTC – wskazuje Credible Crypto

Credible Crypto wskazuje, co doprowadzi do pogłębienia się korekty bitcoina w najbliższym czasie. Jak jednak zauważył, chociaż jest to dobry okres do kupowania BTC po niższych cenach, traderzy muszą się uzbroić w cierpliwość, nim zaczną realizować zyski.

Czytaj więcej:Kupuj bitcoina na dołku, ale bądź świadomy jednej rzeczy”. Znany analityk omawia cykliczność hossy

Lista państw, które kontrolują największe ilości BTC

Temat kontroli znacznych ilości bitcoina przez rządy ostatnio znów jest na nagłówkach branżowych serwisów z racji planów niemieckich władz dot. sprzedaży posiadanych BTC. Firma Arkham natomiast udostępniła wczoraj bardzo ciekawą analizę, które kraje posiadają najwięcej bitcoinów. Jest kilka fajnych ciekawostek.

Czytaj więcej: Arkham ujawnia, które państwa posiadają najwięcej bitcoinów. Ich łączna wartość przekracza 17 miliardów dolarów

Od początku czerwca drastycznie spada liczba bitomatów

W ciągu ostatnich 2 miesięcy drastycznie zaczęła spadać liczba bitomatów na świecie. Z potencjalnych przyczyn tego stanu na pewno trzeba wykluczyć spadek kursu bitcoina, bowiem problem leży po innej stronie. Od początku tego miesiąca zlikwidowano już kilkaset urządzeń.

Czytaj więcej: Masowe likwidowanie bitomatów. Problem dotyczy zwłaszcza jednego kraju

Kolejne kłopoty Sama Bankmana-Frieda

Wygląda na to, że mimo skazania SBF-a za jego liczne kombinacje z funduszami klientów giełdy FTX, jeszcze przez długi czas będziemy otrzymywać nowe informacje dot. popełnionych przez niego przestępstw. Bankman-Fried próbował “kupować sobie” przyjaciół, zakładając, że będzie mógł skorzystać z ich pomocy w przyszłości. W cały ten proces było jednak zaangażowanych sporo osób z jego najbliższego otoczenia.

Czytaj więcej: Nie, to nie koniec problemów Sama Bankmana-Frieda. Pojawiają się nowe dowody w jego sprawie!

Kursy kryptowalut 08.07.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.