Inwestorzy bitcoina wyczekują jesieni. Oto czynniki, przez które kurs BTC zacznie wzrastać | Wiadomości | CrypS.

Inwestorzy bitcoina wyczekują jesieni. Oto czynniki, przez które kurs BTC zacznie wzrastać

Kiedy kurs bitcoina rośnie?

Lato przeważnie jest okresem, w którym na rynku kryptowalut dochodzi do pewnego spowolnienia i stagnacji. Obecnie mamy do czynienia z korektą, która jest naturalnym zjawiskiem biorąc pod uwagę, że niecałe 3 miesiące temu w sieci BTC miejsce miał kolejny halving. Kiedy jednak cena bitcoina zacznie rosnąć i co będzie wypychać ją na północ?


  • Analityk Benjamin Cowen, powołując się na poprzednie cykle bitcoina, wskazał, że jego obecna korekta może potrwać do przełomu września z październikiem,
  • Natomiast ekonomista Alex Krüger jest zdania, że uwolnienie kapitału w postaci środków z Mt. Gox, spłata wierzycieli FTX oraz luzowanie ilościowe Fedu rozpocznie kolejne wzrosty na rynku kryptowalut. To natomiast ma mieć także miejsce na jesieni.

Złota jesień bitcoina – co należy wiedzieć?

Kurs bitcoina praktycznie od początku kwietnia br. znajduje się w trendzie spadkowym. Przypomnijmy, że 19 kwietnia w sieci kryptowaluty dokonał sie halving, który doprowadził do redukcji podaży nowych coinów o 50%.

To cykliczne wydarzenie zawsze skutkowało w pierwszej kolejności tym, że przez pierwsze kilka miesięcy kurs BTC doświadczał korekty, a dopiero po jakimś czasie powracał do trendu wzrostowego.

Popularny analityk z tego rynku – Benjamin Cowen – przedstawił analizę kursu bitcoina w oparciu o jego analogiczny trend spadkowy z 2019 roku (rok przed trzecim halvingiem).

Wskazał, że w tamtym czasie bitcoinowi zajęło 202 dni, żeby zdołał wybić się z podobnego trendu spadkowego. Twierdzi, że obecnie bardzo możliwe jest powtórzenie tego schematu.

Jeśli spojrzymy na przedział czasowy od szczytu [w 2019 r.], który ustalił się od momentu, gdy Bitcoin osiągnął szczyt [do] momentu, gdy faktycznie wybił się z [tego] kanału, wyłączając krach pandemiczny, to zajęło to około 202 dni, to było dość długo

Cowen zwraca bowiem uwagę na fakt, że bitcoin aktualnie znajduje się w trendzie spadkowym już od 115 dni. Co z tym idzie, prognozuje, że data jego wybicia nastąpi na jesieni:

Jeśli przyjrzymy się, gdzie Bitcoin jest teraz i jak długo do tej pory znajdował się w tym kanale, to minęło około 114 lub 115 dni. 202 dni faktycznie umieściłoby Cię na samym końcu października…

Czynniki, które napędzą wzrost kursu BTC

Jak wiadomo, pogłębienie się korekty ceny BTC może wynikać w ostatnich tygodniach z tego, że rynek nieco spanikował w następstwie doniesień o rozpoczęciu spłat klientów Mt. Gox oraz potencjalnej wyprzedaży sporej ilości bitcoinów przez niemiecki rząd. W obu przypadkach obawy inwestorów są mocno przesadzone.

Ekonomista Alex Krüger uspokaja jednak , że chociaż presja sprzedaży ze strony wierzycieli Mt. Gox i niemieckiego rządu będzie podtrzymywać nerwowość kryptowalut w ciągu najbliższych kilku miesięcy, to gdy za naszym oknami zaczną znów żółknąć liście, to kurs bitcoina powinien się zazielenić.

Wymienił w opublikowanym na X poście 5 czynników, który jego zdaniem okażą się katalizatorami do wzrostów w czwartym kwartale tego roku.

Jest to miękkie lądowanie, początek cyklu cięć stóp procentowych przed amerykańską Rezerwę Federalną (Fed), wspomniana korelacja krypto-makro powraca w miarę postępu działań rządu Niemiec i zwrotu środków z Mt. Gox, zwycięstwo Trumpa w listopadowych wyborach prezydenckich, co oznacza poprawę perspektyw regulacyjnych dla kryptowalut oraz początek napływu środków do wierzycieli FTX.

Jeżeli chodzi o to ostatnie, to Krüger wskazuje na to, że FTX wypłaci swoim wierzycielom około 14–16 miliardów dolarów w gotówce. To natomiast może dać bitcoinowi i całej reszcie rynku cyfrowych aktywów bardzo potrzebne wsparcie, jeśli odbiorcy zdecydują się na ponowną inwestycję tych środków na rynku.

Wierzyciele FTX powinni być zachwyceni. Zaczną odzyskiwać swoje pieniądze w Q4, a wierzyciele Gox dają im świetne wejście

– przekonuje ekonomista.

Kiedy kurs bitcoina rośnie?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.