Oto sektor, który zrodzi projekty warte miliardy dolarów - wskazuje Meltem Demirors | Wiadomości | CrypS.

Oto sektor, który zrodzi projekty warte miliardy dolarów – wskazuje Meltem Demirors

Meltem Demirors

Co kilka lat na rynku blockchaina dochodzi do rozkwitu kolejnego sektora, który okazuje się ogromnym sukcesem pod względem użyteczności i przyciąga do siebie miliardy dolarów kapitału. Znana inwestorka kryptowalut – Meltem Demirors – wskazała wczoraj na młody segment rynku, który jej zdaniem będzie kolejną rewolucją technologiczną. 


  • CSO CoinShares twierdzi, że sektor DePIN ma przed sobą świetlną przyszłość,
  • Jak wyjaśniła, narzędzia powstałe dzięki projektom z tego rynku będą o wiele bardziej dochodowe dla ich twórców niż sama technologia.

DePIN to branża na wagę złota?

Dyrektor ds. strategii w CoinShares, czyli firmy specjalizującej się w badaniu rynku kryptowalut – Meltem Demirors – opublikowała wczoraj na X wpis, który poświęciła młodemu i dynamicznie rozwijającemu się sektorowi DePIN.

Rozwinięcie tego terminu to zdecentralizowane sieci infrastruktury fizycznej (z ang. Decentralized Physical Infrastructure Networks), których celem jest wykorzystanie technologii blockchain w celu umożliwienia osobom fizycznym i firmom kontroli nad danymi dobrami.

Jako praktyczny przykład można by wymienić chociaż dostęp do bezprzewodowej łączności, przechowywanie danych lub udostępnianie danym podmiotom mocy obliczeniowej w sposób zdecentralizowany.

Meltem Demirors twierdzi, że jest to bardzo obiecujący sektor, który jej zdaniem doprowadzi w przyszłości do powstania wielu projektów, których kapitalizacja rynkowa będzie szacowana na miliardy dolarów.

Inwestorka wyjaśniła to na przykładzie ekosystemu Bitcoina. Jego sieć oraz token ostatecznie przyczyniły się do powstania sprzętu do wydobycia go, gdzie segment ten jest obecnie warty około 100 miliardów dolarów.

Same spółki publiczne związane z tym rynkiem są wyceniane 20 miliardów dolarów. Jak napisała, może to stać się wzorem dla rozwoju DePIN-ów.

Nowe sieci zasobów to tylko część ogólnego krajobrazu. W całym stosie DePIN będą dziesiątki wielomiliardowych protokołów i firm. Bitcoin jest planem…

Można argumentować, że w dłuższej perspektywie sieci zasobów zostaną urynkowione, a narzędzia umożliwiające dźwignię operacyjną + inżynierię finansową będą miały o wiele większą, bardziej zrównoważoną przewagę.

Obecnie największe projekty z tego sektora to Render (RNDR), Filecoin (FIL), The Graph (GRT) oraz Akash Network (AKT).

Zachęcam do zapoznania się z obszernym artykułem na naszej stronie, z którego dowiecie się wszystkich potrzebny informacji na temat DePIN.

Meltem Demirorsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.