Tether pracuje nad własnym systemem AI. Paulo Ardoino komentuje doniesienia o włamaniu do OpenAI | Wiadomości | CrypS.

Tether pracuje nad własnym systemem AI. Paulo Ardoino komentuje doniesienia o włamaniu do OpenAI

Tether AI

Firma stojąca za największym stablecoinem na rynku kryptowalut – Tether – pracuje nad stworzeniem zdecentralizowanego modelu sztucznej inteligencji. Ogłosił to w sobotę dyrektor generalny przedsiębiorstwa komentując ostatnie doniesienia związane z incydentem hackerskim dot. twórców ChatGPT, czyli OpenAI.


  • Tether jest na etapie prac nad lokalnymi systemami dużych modeli językowych (LLM), które dzięki zdecentralizowanemu charakterowi mają zwiększyć bezpieczeństwo danych użytkowników,
  • Przed weekendem na jaw wyszły informacje, że OpenAI doznało naruszenia wewnętrznej komunikacji pracowników firmy odnośnie jej systemów AI. Nie zgłoszono tego nigdzie i próbowano całą sprawę zamieść pod dywan.

Tether zwiększa swój udział na rynku AI

Przed weekendem informowaliśmy Was, że stojąca za ChatGPT firma OpenAI ukryła przed opinią publiczną fakt, że w zeszłym roku doszło do naruszenia jej struktur bezpieczeństwa, w wyniku którego hacker (lub grupa) wykradł wrażliwe dane pochodzące z wewnętrznej komunikacji pracowników.

Dowodzone przez Sama Altmana przedsiębiorstwo ma chyba w zwyczaju zamiatać pod dywan wszystkie brudy, bowiem nawet byli pracownicy tej firmy skarżyli się uciszanie za wszelką cenę sygnalistów oraz ignorowanie ostrzeżeń dot. zagrożeń związanych z rozwojem sztucznej inteligencji.

Swój komentarz w sprawie ujawnionego przez New York Times (NYT) incydentu przedstawił w sobotę dyrektor generalny firmy Tether, czyli Paulo Ardoino.

Jak napisał w opublikowanym poście na X, wspomnianemu naruszeniu można było zapobiec, gdyby firma uruchomiła lokalnie wykonywalny model AI.

 

Jak wyjaśnił CEO Tethera, że tego typu modele o wiele sprawniej chronią prywatność użytkowników oraz zapewniają odporność i niezależność systemu.

Ardoino zwrócił uwagę na fakt, że wypuszczane obecnie na rynek smartfony i laptopy są już wystarczająco wydajne, aby dostroić ogólne duże modele językowe (LLM) z danymi użytkowników.

Przy okazji dał wyraźny sygnał, że jego firma jest na etapie prac nad tymi rozwiązaniami.

Tether AIreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.