"Kupuj bitcoina na dołku, ale bądź świadomy jednej rzeczy". Znany analityk omawia cykliczność hossy | Wiadomości | CrypS.

“Kupuj bitcoina na dołku, ale bądź świadomy jednej rzeczy”. Znany analityk omawia cykliczność hossy

Bitcoin

Pisaliśmy o tym wielokrotnie i będziemy jeszcze nie raz powtarzać, że korekty kursu bitcoina w czasie hossy są czymś naturalnym i nie ma powodów do większej paniki. Za królem kryptowalut stoi jego cykliczność, która daje powody do zachowania spokoju nawet w okresie zwiększonej presji sprzedażowej.


  • Popularny analityk, znany jako Credible Crypto, w dalszym ciągu pozostaje dużym optymistą co do przyszłych wzrostów ceny bitcoina,
  • W opublikowanym przed weekendem poście omówił kwestie spadków na wykresie cenowym tej kryptowaluty i ew. pogłębienie się korekty.

Musimy się uzbroić w cierpliwość

Przyszłość bitcoina nadal mieni się w zielonych barwach. Potwierdza to znany analityk z tego rynku – Credible Crypto – którego entuzjazmu nie ostudził nawet spadek kursu kryptowaluty poniżej poziomu 60 tys. dolarów.

Analityk w dalszym ciągu twierdzi, że patrząc z długoterminowej perspektywy, kurs bitcoina jeszcze zostanie wypchnięty przez byki do poziomu 100 tys. dolarów.

Jednakże może zająć to więcej czasu, niż niektórym się wydaje. Wpierw rynek musi się oczyścić ze słabych rąk, a co za tym idzie bitcoin nadal może spadać na swoim wykresie cenowym.

Credible otwarcie uczula wszystkich traderów handlujących na rynku spot, że jeżeli zamierzają kupować bitcoina w trakcie spadku, to muszą być gotowi na to, że przez jakiś czas “będą pod wodą”.

Dodaje przy tym, że obecna korekta może jeszcze bardziej nabrać tempa. To natomiast może wynikać z rosnącego poziomu otwartych pozycji.

Jak wskazuje, wysoka ilość otwartych pozycji w połączeniu z faktem, że krótkoterminowi inwestorzy sprzedają swoje BTC na rynku spot, skutkuje utrwalaniem się trendu spadkowego ceny największej z kryptowalut.

Moim zdaniem krótki ścisk to kwestia czasu, ale dopóki nowe długie pozycje będą się gromadzić na drodze w dół przed wyprzedażą spowodowaną przez rynek spot, prawdopodobnie będzie gorzej, zanim nastąpi poprawa

W momencie pisania tego artykułu kurs bitcoina wynosi 57 645 dolarów. Oznacza to spadek o 5,5% w ciągu ostatnich 7 dni, a w skali miesiąca kryptowaluta traci 18,6% swojej ceny. 

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.