Nie, to nie koniec problemów Sama Bankmana-Frieda. Pojawiają się nowe dowody w jego sprawie! | Wiadomości | CrypS.

Nie, to nie koniec problemów Sama Bankmana-Frieda. Pojawiają się nowe dowody w jego sprawie!

Sam Bankman-Fried wyrok

Sam Bankman-Fried, założyciel nieistniejącej już giełdy kryptowalut FTX, odsiaduje wyrok w więzieniu. Powraca jednak temat jednej z afer powiązanych z jego osobą. Jest on bowiem uwikłany w wielomilionowy skandal dot. niewłaściwego wykorzystania aktywów swojej firmy na cele polityczne.


  • Sam Bankman-Fried odsiaduje obecnie wyrok więzienia. Okazuje się, że jego rodzina także może stanąć przed sądem,
  • Chodzi o nielegalne finansowanie kampanii wyborczych.

Sam Bankman-Fried i nowe maile

The Wall Street Journal (WSJ) dotarł do e-maili, które wskazują na to, że Sam Bankman-Fried i jego rodzina nieodpowiednio zarządzali ponad 100 milionami USD. Były to pieniądze, które rzekomo należały do klientów FTX. Środki trafiały jednak na konta organizacji politycznych.

Chodziło o wspieranie finansowe wybranych kandydatów. Wszystko działo się w czasie kampanii wyborczej w 2022 roku.

E-maile mają stanowić dowód na to, że Joe Bankman, ojciec Sama, doradzał synowi w zakresie strategii finansowej firmy i kwestiach dot. darowizn dla polityków. W proceder zamieszana była też matka byłego CEO FTX, Barbara Fried, i jego brat Gabriel Bankman-Fried.

Pikanterii dodaje fakt, że Barbara jest współzałożycielką jednej z organizacji politycznych, na rzecz których można wpłacać środki, by legalnie wspierać kandydatów na kongresmenów. Problem w tym, że legalny jest transfer funduszy własnych, a nie klientów danej firmy.

David Mason, były przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej, przekazał mediom, że zaangażowanie Joe Bankmana w całą sprawę może skończyć się teraz dla niego odpowiedzialnością karną. Chodzi o nielegalne finansowanie kampanii.

Rzecznik Joe’ego, który jest profesorem prawa na Uniwersytecie Stanforda, utrzymuje, że  jego klient “nie posiada wiedzy o żadnych rzekomych naruszeniach finansowania kampanii”.

Rola dyrektorów FTX

WSJ twierdzi, że sprawa nie dot. tylko rodziny Sama. Pojawia się też wątek byłych dyrektorów FTX, Ryana Salame i Nishada Singha.

Prokuratorzy twierdzą, że Salame przekierował fundusze klientów FTX na konta organizacji wspierających kandydatów Partii Republikańskiej na kongresmenów. Z kolei Singh wspierał w ten sposób kandydatów liberalnych, z Partii Demokratycznej.

Salame, który pełnił funkcję współdyrektora generalnego FTX Digital Markets, został skazany na 7,5 roku więzienia i trzy lata zwolnienia warunkowego. Do tego doszedł przepadek kary 6 milionów USD i zwrot ponad 5 milionów USD.

Sam Bankman-Fried wyrokreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.