Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.12.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 04.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 4 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Kurs bitcoina wraca do poziomu sprzed krachu w 2022 r.

I cyk, czwórka z przodu kursu bitcoina! Wiele sygnałów wskazuje, że to nie koniec wzrostów i najbliższe miesiące będą naprawdę pełne emocji wśród inwestorów. Wszystko oczywiście kręci się wokół tego, że już niebawem SEC będzie musiała wydać werdykt w sprawie oczekujących wniosków dot. spotowych ETF-ów. Do tego deadline’u zostało już mniej niż 40 dni, a emocje w branży nie opadają.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina przebija 40 000 dolarów! Od początku roku kryptowaluta wzrosła o prawie 150%

Changpeng Zhao: sprzedałem dom i postawiłem wszystko na jedną kartę

Były CEO Binance 10 lat temu rozpoczął swoją przygodę z bitcoinem, na którego postawił praktycznie wszystko co miał. Jak ocenia to z perspektywy czasu i jakie zasoby posiadał, by przetrwać w tamtym czasie?

Czytaj więcej: Changpeng Zhao o swoich początkach w branży kryptowalut: Nie idźcie tą drogą

Kapitalizacja rynkowa BTC przegoniła firmę znanego kryptosceptyka

Zgadnijcie, kto wbił się szturmem do TOP10 aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej. Bitcoin przegania w tym zestawieniu dowodzoną przez Elona Muska Teslę, ale i również firmę Warrena Buffeta. A taka to niby ”trutka na szczury”, co zaraz miała upaść.

Czytaj więcej: Bitcoin przegania Teslę pod względem kapitalizacji rynkowej. Uda się dobić do 1 biliona USD?

Xahau (XAH) to XRP 2.0 czy marna imitacja?

Jeśli Twój projekt posiada już określoną markę i ugruntowaną pozycję w danym sektorze, miej pewność, że prędzej czy później pojawią się jego naśladowcy i pochodne wersje Twoich pomysłów. I tak jest również z XRP Ledger, z tym że w sumie to ciężko stwierdzić, czy jego nowy ”konkurent” to coś, co warto obserwować, a może po prostu zwykły skok na kasę.

Czytaj więcej: XRP ma nowego rywala. Jego kurs wystrzelił o ponad 140% w dobę, jednakże jest pewne ”ale”

Nowe ATH bitcoina dopiero w 2025 roku?

Wiele się mówi o tym, że kurs BTC za kilka miesięcy przebije legendarny poziom 100 tys. dolarów, tym samym ustanawiając nowy rekord cenowy. Oczywiście wskazuje się tutaj na kwestię spotowych ETF-ów na bitcoina, które mają być czynnikiem wybijającym kurs największej z kryptowalut ponad ATH z listopada 2021 roku. Rekd Capital jednak przedstawił swoją analizę, które nieco może ochłodzić gorące głowy niektórych inwestorów.

Czytaj więcej: Nowe ATH bitcoina raczej nie prędko? Rekd Capital wskazuje czas na nowe szczyty


Newsy z weekendu


Nowy spot od Coinbase obnaża patologie systemu

Giełda Coinbase kolejny raz wskazuje na to, że nie podoba jej się to, jak wygląda system, w którym na co dzień żyjemy. W związku z tym wypuściła wczoraj krótki spot video, który dość dobitnie argumentuje, dlaczego ludzie zwracają się w stronę kryptowalut. Treść nagrania pochwalił m.in. twórca Dogecoina.

Czytaj więcej: Coinbase uderza w polityków USA w nowym video! ”Oddamy władzę ludziom”

Binance doprowadza do wybicia kursu tokenów od Terra

Trzeba przyznać, że mimo spektakularnego upadku, który rozpoczął katastrofalne domino bankructw i miliardowe straty na rynku kryptowalut, tokeny z ekosystemu Terra nadal mają swoją wierną społeczność. W ostatnim tygodniu zaliczyły one fajne wystrzały na wykresach cenowych.

Czytaj więcej: Kursy USTC oraz Terra Classic dalej rosną!

Uważajcie na oszustów, którzy chcą sprawdzić rentowność Waszych inwestycji

W sieci znów pojawił się nowy rodzaj SCAMu, którego twórcy chcą wykorzystać nasze podświadome instynkty i emocje, by dobrać się do posiadanych przez nas środków. Uważajcie na tego typu reklamy, które oferują Wam sprawdzenie czy jesteście ”diamond lub paper hands”.

Czytaj więcej: Uwaga na nowy SCAM promowany na X! Sprytna zagrywka psychologiczna

SEC złamała prawo próbując udowodnić winę pozwanej firmy

SEC i kłamstwo? Nie no, dajcie spokój, kto to widział? A jednak, okazuje się, że naczelny prawnik regulatora w sprawie przeciwko jednej z pozwanych firm mocno nagiął fakty próbując wskazać na jej przestępcze działania. Całe zajście skomentowali pracownicy innej firmy, z którą SEC ma mocno na pieńku, przy okazji punktując tę instytucję za wiele podejrzanych zachowań.

Czytaj więcej: SEC przyłapana na kłamstwie w sądzie. Sędzia staje po stronie firmy z branży kryptowalut

Cristiano Ronaldo uniknie procesu dot. promocji NFT?

Pochodzący z Portugalii piłkarz otrzymał zbiorowy pozew sądowy w następstwie swojej współpracy z topową giełdą kryptowalut. Powodowie domagają się od niego 1 miliarda dolarów zadośćuczynienia. Czy jednak mają na co w ogóle liczyć? Ronaldo może sprytnie się wywinąć z całej sprawy.

Czytaj więcej: Cristiano Ronaldo pozwany na 1 mld USD za promocję NFT. Jak piłkarz może się wywinąć od procesu?

AI w ciągu 3 lat zmieni totalnie wszystko – twierdzi Elon Musk

CEO Tesli twierdzi, że rozwój AGI, czyli sztucznej inteligencji posiadającej wszystkie wybitne cechy produktywne człowieka, postępuje w tak szybkim tempie, że za mniej niż 5 lat staniemy się o wiele mniej potrzebni do wykonywania określonych zadań.

Czytaj więcej: Elon Musk twierdzi, że sztuczna inteligencja zmieni wszystko w przeciągu 3 lat

Kursy kryptowalut 04.12.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.