XRP ma nowego rywala. Jego kurs wystrzelił o ponad 140% w dobę, jednakże jest pewne ''ale'' | Wiadomości | CrypS.

XRP ma nowego rywala. Jego kurs wystrzelił o ponad 140% w dobę, jednakże jest pewne ”ale”

Karolina Kropopek

Nowy pretendent na rywala dla XRP poszybował w górę o kilkaset procent, przyćmiewając przy tym wzrosty kryptowaluty przynależnej do Ripple. To przykuło uwagę wielu spekulantów.


Token Xahau (XAH) stanowiący łańcuch boczny dla smart kontraktów z ekosystemu XRPL przykuł uwagę niektórych inwestorów.

XAH ukradł światła reflektorów wiszące nad XRP

Wirtualna waluta powiązana z XRPL odnotowała w ostatnim czasie mocny wzrost swojej wartości. Obok należy jednak mieć na uwadze to, iż tak duża zmiana cenowa pod względem procentowym jest możliwa za sprawą niskiej kapitalizacji rynkowej.

To zaś czyni tę nową kryptowalutę bardziej ryzykowną niż znajdujący się w czołówce projektów kryptowalutowych XRP.

Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin kurs XAH wzrósł o ponad 120%. Wcześniej podniósł swoją cenę z okolic poniżej 0,1 dol. do 0,64 dol., odnotowując przy okazji nowe ATH na tym poziomie. Doszło do tego zaledwie kilka godzin temu. Od tamtej pory potaniał on o ponad 55%. W chwili pisania tego tekstu kryptowaluta ta handluje w pobliżu 0,2566 dol.

wykres XAH
Wykres XAH. Źródło: tradingview. com

W jakim celu powstał Xahau?

Token XAH, początkowo reklamowany był jako „zmodernizowany XRP” i znany pod roboczą nazwą „XRP+”. Zaprojektowano go, jako zachętę dla wczesnych użytkowników sieci Xahau. Ta zaś została oparta na rozwidleniu bazy otwartoźródłowego kodu XRP Ledger.

Wspomniany projekt został wprowadzony na początku 2023 r. z ambitnym celem zrewolucjonizowania inteligentnych kontraktów w ekosystemie XRPL. Od czasu trafienia na platformy handlowe pod koniec listopada br. token XAH zaliczył silny spadek o 70%, aby następnie doświadczyć imponującego wzrostu o 630% oraz spadku o 83% i kolejnego niespodziewanego skoku wartości obecnie.

Niektórzy obserwatorzy ruchów na XAH nie wykluczają możliwości pojawienia się manipulacji na rynku. Jest to możliwe szczególnie w przypadku projektów o tak niskiej kapitalizacji. Według danych pochodzących od platformy CoinMarketCap wynosi ona nieco ponad 171,25  mln dol., przy czym nie została oficjalnie zweryfikowana. To stawia XAH na 2 526 pozycji w rankingu CMC.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.