Changpeng Zhao o swoich początkach w branży kryptowalut: Nie idźcie tą drogą | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao o swoich początkach w branży kryptowalut: Nie idźcie tą drogą

Filip Dzięciołowski
CEO Binance

Założył w 2017 roku obecnie największą giełdę kryptowalut na świecie. Jest najpopularniejszą postacią w swojej branży oraz znajduje się na 54. miejscu najbogatszych ludzi świata. Teraz Changpeng Zhao opowiedział o tym, jak wyglądały jego pierwsze kroki na tym rynku.


Od kiedy CZ nie jest już dyrektorem generalnym Binance, ma nieco więcej czasu dla siebie i skupieniu się na własnych potrzebach oraz dzieleniu luźnymi refleksjami. Niedawno przekazał, że zamierza zaangażować się bardziej w branżę biotechnologii, którą chciałby połączyć z sektorem kryptowalut.

Wczoraj natomiast, tj. 3 grudnia, podzielił się ze swoimi obserwatorami na X nostalgicznym wspomnieniem dotyczącym tego, jak postanowił postawić wszystko na bitcoina. Minęło bowiem równe 10 lat, od kiedy porzucił wszystko inne czym się zajmował, by skupić się w całości na cyfrowych aktywach.

Changpeng Zhao wspomina swój start w branży kryptowalut

Chińsko-kanadyjski przedsiębiorca mieszkający na stałe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich napisał wczoraj na X, że „dziś mija 10 lat jak rzuciłem pracę, sprzedałem dom i wszedłem w bitcoina”.

Wygląda na to, że Zhao dekadę temu zagrał va banque i podjął dość ryzykowną decyzję. Co prawda, nie był to pierwszy raz, bowiem możecie tego nie wiedzieć, ale były CEO Binance jest umiłowanym graczem w Pokera.

Jednakże przy okazji podzielenia się swoim „świadectwem” zaznaczył, że nie poleca nikomu iść w jego ślady i powielać takich schematów działania. Napisał, że wiele osób go często pytało, czy jest sens wchodzić all-in w ten biznes mimo znacznego ryzyka związanego z kryptowalutami. Zhao wspomniał, że w tamtym czasie miał pewność, że w każdym momencie może znaleźć pracę, co pozwoliło mu optymalizować podjęte ryzyko.

Po chwili dodał, że dwa tygodnie od wspomnianego postawienia wszystkiego na jedną kartę dostał pracę w kryptowalutowej firmie. Była to posada dyrektora ds. technologii giełdy kryptowalut OKCoin.

CZ podkreśla jednak, że każda tego typu sytuacja jest zróżnicowana w zależności od przypadku. Tolerancja na różne poziomy ryzyka inaczej postępuje u każdej osoby, tak więc kluczowe jest uczenie się skutecznych strategii, jak nim zarządzać. Zhao żartobliwie wspomniał też o sceptycznej postawie wobec jego działań ze strony swojej mamy.

CEO Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.