Nowe ATH bitcoina raczej nie prędko? Rekd Capital wskazuje czas na nowe szczyty | Wiadomości | CrypS.

Nowe ATH bitcoina raczej nie prędko? Rekd Capital wskazuje czas na nowe szczyty

Karolina Kropopek
Bitcoin ATH

Czołowa kryptowaluta doznała silnego skoku wartości od początku obecnego roku. W ciągu ostatnich 24 godzin odzyskała zaś poziomy cenowe niewidziane od kilkunastu miesięcy. Obserwatorzy rynku zastanawiają się, teraz kiedy osiągnie ona nowe ATH.


Mimo imponującego wzrostu kursu BTC, niektórzy eksperci nie sądzą, aby bitcoin zdołał ustanowić kolejny szczyt cenowy w tym, bądź przyszłym roku.

Kiedy BTC osiągnie nowe ATH?

Według popularnego analityka, którego posty na platformie X śledzi ponad 370 tys. obserwatorów występującego pod nickiem Rekt Capital, bitcoin może kontynuować wzrosty przez cały 2024 r. i większą część 2025 r. Ten sam ekspert uważa jednak, że BTC swój nowy szczyt cenowy osiągnie jednak dopiero za około 530 dni.

Inni analitycy spodziewają się hossy na wykresie czołowej kryptowaluty, liczą na to, że jednym z katalizatorów na nią działających może być potencjalne zatwierdzenie ETF-ów spot na BTC w Stanach Zjednoczonych. To właśnie optymizm wokół nich rosnący napędził niedawny rajd na bitcoinie.

Kolejnym czynnikiem, który może przełożyć się na wzrost cenowy największej z wirtualnych walut, jest zbliżający się Halving – wydarzenie, w wyniku którego nagroda, jaką otrzymują górnicy za każdy nowo wydobyty blok BTC, zostaje podzielona na pół. Wpływa to na ograniczenie ilości nowych bitcoinów trafiających do obiegu. W efekcie przy wzroście popytu cena tej kryptowaluty powinna rosnąć.

Rekt Capital należy do osób wyciągających wnioski z poprzednich cykli bitcoina. Choć nie można być pewnym, jak zachowa się kurs, historycznie rósł on po każdym Halvingu. Według tego eksperta wydarzenie to doprowadzi do znacznych i długotrwałych skoków ceny BTC.

Bitcoin ma za sobą dobry rok

Choć przy obecnym kursie w okolicach 41,5 tys. dol. największa z kryptowalut oddalona jest od swojego ATH o prawie 40%, od tegorocznego dołka podniosła ona swoją wartość o blisko 150%.

Ostatnie tygodnie okazały się dla BTC jednymi z najbardziej owocnych w tym roku. W ciągu ostatnich 7 dni jego cena wzrosła o ponad 12%. Co więcej, na krótko kurs bitcoina przekroczył także poziom 42 tys. dol.

Bitcoin ATHreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.