Elon Musk twierdzi, że sztuczna inteligencja zmieni wszystko w przeciągu 3 lat | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk twierdzi, że sztuczna inteligencja zmieni wszystko w przeciągu 3 lat

Elon Musk AI

Kontrowersyjny miliarder stara się aktywnie uczestniczyć w rewolucji technologicznej, jaka zachodzi w kwestii rozwoju AI. Według niego sztuczna inteligencja niebawem stanie się tak silna, że będzie w stanie zapewnić światu rozwiązania, do których realizacji są potrzebne nietuzinkowe zasoby i bardzo duży potencjał ludzki.


Właściciel i dyrektor generalny wielu kluczowych firm technologicznych jest bardzo dużym optymistą w kwestii tempa rozwoju sztucznej inteligencji.

Przewiduje on, że dzielą nas już tylko 3 lata, nim jej bardzo rozwinięta forma, znana jako AGI (Artificial General Intelligence), absolutnie zmieni obraz tworzenia rzeczy, których kreowaniem dotychczas zajmował się wybitnie uzdolnione osoby.

AI przewyższy człowieka – uważa Elon Musk

Nie milkną echa słynnego wywiadu, jakiego dyrektor generalny Tesli i SpaceX oraz właściciel X (ex. Twitter) udzielił dziennikarzowi CNBC Andrewowi Sorkinowi podczas nowojorskiej konferencji Dealbook.

Media ostatnio rozpisywały się przede wszystkim odnośnie jego apelu do byłych reklamodawców, który postanowili opuścić wspomnianą platformę uzasadniając to kwestiami etycznymi. Dla przypomnienia, Musk kazał im wszystkim spadać (przytaczamy tę wypowiedź w bardzo ugrzecznionej wersji) i stwierdził, że jego serwis nie potrzebuje firm będących na usługach żadnych rządów.

My w tym artykule jednak skupimy się na innej kwestii, o której ekscentryczny miliarder opowiadał podczas rozmowy z Sorkinem.

Elon Musk podzielił się bowiem swoją prognozą dotyczącą tego, na jakim stopniu zaawansowania będzie AGI za 3 lata i w czym przewyższy przeciętnego twórcę.

Mężczyzna uważa, że AGI już niebawem będzie “bystrzejsze od najmądrzejszego człowieka we wszystkim”. Wskazał przykłady sektorów jej działania, w których efekty wykonywanej pracy przyćmią wybitnych twórców z prawdziwego świata.

AI będzie w stanie napisać tak dobrą powieść jak JK Rowling, odkryć nową fizykę czy wynaleźć nową technologię

– powiedział Musk.

Czy AI na pewno tak szybko się rozwinie?

Nie wszyscy jednak podzielają wizję Elona Muska. Nagranie z wypowiedzią miliardera udostępnił na X m.in. Rowan Cheung, czyli założyciel AI, jednego z większych serwisów informacyjnych poświęconych tej technologii.

W komentarzach jednak zaczęły pojawiać się sceptyczne wypowiedzi kwestionujące słuszność tego, co zakłada Musk.

Jeden z użytkowników platformy wskazał na sytuację sprzed dekady, gdy CEO Tesli zapowiadał, że jazda autonomicznymi pojazdami będzie możliwa w ciągu najbliższych 2 lat.

Jak się okazało, te pojawiły się w obiegu publicznym o wiele lat później.

Między innymi pewien z profesorów wykładających na Uniwersytecie Nowojorskim, który jest zarówno autorem bestsellerowej książki “Rebooting AI” –  Gary Marcus – już w zeszłym roku twierdził, że Musk zbyt optymistycznie patrzy na rozwój tej technologii.

Elon Musk AIreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.