Kursy USTC oraz Terra Classic dalej rosną! | Wiadomości | CrypS.

Kursy USTC oraz Terra Classic dalej rosną!

Filip Dzięciołowski
Kursy LUNC oraz USTC rosną

Ekosystem projektu Terra doświadcza ciekawego ożywiania pod względem tego, co dzieje na wykresach cenowych ich dwóch flagowych kryptowalut, czyli USTC oraz LUNC. Swoją cegiełkę dołożyła do tego największa na świecie giełda do handlu cyfrowymi aktywami, czyli Binance. 


To był dobry tydzień dla tokenów USTC oraz LUNC. Od jego początku ich wartość wzrosła o aż 300%, co zostało napędzone przez publikację ważnego ogłoszenia ze strony Binance.

Tokeny od Terra mocno w górę

W miniony poniedziałek topowa giełda ogłosiła, że uruchamia handel kontraktami terminowymi dla tokena USTC. W następstwie tych doniesień jego kurs skoczył o 450% w dobę!

Topowa platforma mocno wspiera projekty od Terraform Labs, czyli firmy stojącej za blockchainem Terra oraz jego tokenami. Jak wiadomo, depeg kursu UST (czyli pierwotnej nazwy UST Classic; USTC) doprowadził do tego, że wartość rynkowa tego algorytmicznego stablecoina spadła praktycznie do zera ciągnąc ze sobą także na dno Lunę (teraz już LUNC po przemianowaniu jej na wersję Classic).

Straty rynkowe oszacowano wtedy na 40 miliardów dolarów. Binance po tragicznych wydarzeniach z maja 2022 roku wielokrotnie sygnalizowało swoją pomoc w podniesieniu się produktów od Terry po całej tej katastrofie.

Przykładowo, we wrześniu 2022 roku dowodzona jeszcze wtedy przez Changpeng Zhao giełda przekazała decyzję, że będzie dokonywać spalania wszystkich opłat transakcyjnych otrzymanych od par handlowych z USTC oraz LUNC w handlu spot.

Natomiast teraz, w dniu 1 grudnia br. Binance wysłało za specjalny adres aż 4 miliardy tokenów LUNC. Pochodziły one z opłat transakcyjnych z par transakcyjnych na rynku spot i oraz depozytów zabezpieczających LUNC z okresu od 31 października do 29 listopada. Ta ilość przekłada się na równowartość 362 617,17 w USTC.

To zdarzenie doprowadziło do kolejnego podbicia wzrostów na wykresie cenowym obu aktywów.

Cena LUNC w ciągu pierwszej doby skoczył o aż 22%. W przypadku USTC możemy mówić o wzroście o 13% w 24h. Jednak, gdy spojrzy się na szerszy krajobraz obu tych projektów, to sprawa wygląda o wiele bardziej ciekawie.

Wartość rynkowa kryptowaluty USTC od 25 listopada zwiększyła się o ponad 400%. Najwyżej aktywo to było handlowane ostatnio na poziomie 0,069 dolara. W momencie pisania tego artykułu jego cena wynosi 0,063 USD, co przekłada się na skok o 450% w miesiąca.

Wykres cenowy USDC. Źródło: TradingView

Terra Classic radzi sobie nieco słabiej, ale również zaliczyła trzycyfrowy wzrost w skali ostatnich tygodni. Od 25 listopada jej kurs zdołał się podnieść o aż 124% i znaleźć na poziomie 0,000168 USD.

Wykres cenowy LUNC. Źródło: TradingView
Kursy LUNC oraz USTC rosnąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.