Bitcoin przegania Teslę pod względem kapitalizacji rynkowej. Uda się dobić do 1 biliona USD? | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin przegania Teslę pod względem kapitalizacji rynkowej. Uda się dobić do 1 biliona USD?

Karolina Kropopek

Największa z kryptowalut wzniosła się niedawno powyżej “psychologicznej” bariery 40 tys. dol. za monetę. Obecnie bitcoin handluje w pobliżu 41,7 tys. dol. Ten nagły skok cenowy zwiększył również jego kapitalizację.


W chwili pisania tego tekstu całkowita wartość rynkowa BTC wynosi ponad 812 mld dol. Z takim wynikiem wyprzedził on zarówno firmę legendarnego inwestora Warrena Buffetta – Berkshire Hathaway, jak i przedsiębiorstwo, na którego czele stoi Elon Musk – Teslę.

Bitcoin wyprzedza Teslę

Wraz ze wzrostem cenowym kapitalizacja rynkowa czołowej wirtualnej waluty wzniosła się powyżej 800 miliardów dolarów po raz pierwszy od 20 miesięcy. W ciągu ostatnich 24 godzin wartość BTC urosła o ponad 5%. Z perspektywy 7-dniowej zmiana ta przekracza 12%.

kurs BTC
Kurs BTC. Zakres 7-dniowy. Źródło: tradingview.com

Kurs bitcoina przekroczył również poziom 42 tys. dol. za monetę, jednak skorygował on do okolic 41,7 tys. dol. w chwili pisania tego tekstu. W ujęciu rocznym wartość tej wirtualnej waluty zwiększyła się o blisko 150%.

kurs BTC
Kurs BTC. Zakres roczny. Źródło: tradingview.com

Ten imponujący wzrost sprawił, że bitcoin jest obecnie 10 największym aktywem na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, zgodnie z danymi od companiesmarketcap.com. Niedawne ożywienie cenowe pozwoliło mu wyprzedzić czołowe przedsiębiorstwa tj. Tesla i Berkshire Hathaway.

Ranking największych aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej. Źródło: companiesmarketcap.com

Aktualnie nad BTC znajduje się gigant technologiczny Meta. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje złoto, które ustanowiło wczoraj (tj. 3 grudnia br.) nowe ATH cenowe. Na podium króluje również Apple i Microsoft.

BTC zyskuje na wartości mimo krytyki

Choć społeczność bitcoina mocno rośnie, otaczają go również krytycy. Wśród znanych przedsiębiorców uderzających w tę wirtualną walutę wyróżnia się m.in. Warren Buffett.

Biznesmen ten porównał kiedyś BTC z trutką na szczury. Mówił  także, iż kryptowaluta ta nie ma żadnej wartości. Niektórzy obserwatorzy rynku widząc to że bitcoin zdołał wyprzedzić Berkshire Hathaway, zaczęli sugerować, iż wspomniany legendarny inwestor mógł być w błędzie.

Liczni zwolennicy BTC czekają teraz, aż jego kapitalizacja rynkowa ponownie wzrośnie powyżej 1 biliona dolarów. Należy przypomnieć, że ostatnio miało to miejsce w lutym 2021 r. kiedy cena bitcoina oscylowała w okolicy 53,7 tys. dol.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.