Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.06.2024]

Kursy kryptowalut 03.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 03 czerwca 2024 r.


Spis treści:


Do szczytu hossy jeszcze daleko. Peter Brandt ma na to solidne dowody

Kolejny dowód na to, że cykl byka nie zbliżył się nawet do końca, a wyhamowanie wzrostów na wykresie cenowym bitcoina to jedynie tylko jeden z etapów hossy. Peter Brandt wyjaśnia, w którym jej momencie się znajdujemy obecnie i na jakie szczyty kursu BTC możemy liczyć.

Czytaj więcej: Hossa na bitcoina jeszcze potrwa. Peter Brandt ma na to kilka dowodów

Sytuacja na giełdach wskazuje na zbliżające się wybicie kursu ETH

W ciągu ostatniego 1,5 tygodnia z giełd wypłacono ethery o wartości 3 miliardów dolarów. Analitycy prognozują, że niebawem sytuacja drugiej największej kryptowaluty doprowadzi do nowych wzrostów na jej wykresie cenowym. Ekosystem ETH posiada kilka charakterystycznych cech, dzięki którym łatwiej jest napędzić nowy bull run w przypadku króla altcoinów.

Czytaj więcej: Czerwiec to czas Ethereum. Te wskaźniki sugerują początek wzrostów

Bitget rusza z nowym tokenem. Dlaczego warto go posiadać handlując na tej giełdzie?

Wystartowała przedsprzedaż tokena BWB, który pojawi się niebawem na giełdzie Bitget. Jest to ważny element, który dołącza do jej ekosystemu, z którego pomocą użytkownicy platformy będą mieli ułatwione zadanie w wielu kwestiach.

Czytaj więcej: Token BWB debiutuje na Bitget Launchpad, a giełda ogłasza nowy airdrop

Filipiny liderem w kwestii adopcji AI przez pracowników

W kwestii obaw dot. tego, że sztuczna inteligencja zabierze nam pracę, przeważnie mówi się o tym, że adopcja tej technologii przez firmy wypycha z nich kolejnych pracowników. W tym przypadku sytuacja jest jednak odwrotna, gdyż to przedstawiciele danych grup zawodowych samowolnie sięgają po AI, by usprawnić swoje działania.

Czytaj więcej: W tym kraju ponad 85% pracowników umysłowych korzysta z AI. To oni wyznaczają nowe trendy

Michael Saylor przegrywa ze skarbówką. Musi zapłacić kolosalną karę

Słynny bitcoinowy byk po dwóch latach od otrzymania pozwu od amerykańskiego fiskusa w końcu osiągnął ugodę z prokuraturą. W jej ramach Michael Saylor oraz założona przez niego firma MicroStrategy muszą zapłacić ogromną karę finansową za lata niepłacenia podatku w stanie, w którym ten ponoć mieszka. Pokłosiem tej sprawy było ustąpienie przedsiębiorcy z roli dyrektora generalnego firmy.

Hackerzy wykorzystali wtyczkę Chrome do drenaży portfeli giełdowych

Pewien trader został okradziony na 1 milion dolarów, które posiadał w portfelu na Binance. Problem leży w tym, w jaki sposób hackerom udało się uzyskać dostęp do konta tego nieszczęśnika. Okazało się, że wykorzystali popularną wtyczkę będącą dodatkiem do przeglądarki Chrome, przez którą wyśledzili jego dane do logowania.

Czytaj więcej: Uważajcie na tę wtyczkę do przeglądarki! Hakerzy przez nią ukradli z Binance 1 mln USD


Newsy z weekendu


Changpeng Zhao rozpoczął odsiadkę wyroku. Branża kryptowalut wysyła wsparcie

Changpeng Zhao rozpoczął wczoraj odsiadywanie swojego wyroku więzienia. Wiele osób w branży kryptowalut jest zdania, że założyciel Binance poświęcił się rezygnując z roli CEO giełdy oraz przyznając do kilku zarzutów, by uratować ją przed upadkiem, co by mogło doprowadzić do załamania się całego rynku. Co ciekawe, Zhao jest obecnie najbogatszym więźniem w USA.

Czytaj więcej: Changpeng Zhao uratował branżę krypto? Były CEO Binance rozpoczął odsiadkę wyroku

Fortuna Donalda Trumpa w memecoinach rośnie coraz szybciej

Rośnie poparcie dla Trumpa. Przynajmniej to liczone w dotacjach, jakie ten otrzymuje na poczet wsparcia jego kampanii wyborczej. Ponadto wartość posiadanych przez niego kryptowalut, które zostały mu ofiarowane, także wzrosła w ostatnim czasie o 50%.

Czytaj więcej: Donald Trump zbiera miliony dolarów w kryptowalutach w ramach wparcia jego kampanii prezydenckiej

W Izraelu wykryto wielkie centrum dezinformacji szerzonej przez AI

OpenAI rozbiło szeroko zakrojoną operację dezinformacyjną z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, której źródło podchodziło z Izraela. Technologia AI staje się coraz bardziej wpływowym narzędziem do manipulowania opiniami w społeczeństwie.

Czytaj więcej: Izrael wykorzystuje nasze narzędzie do manipulowania ludźmi – twierdzą twórcy ChatGPT

Biden kolejny raz występuje przeciwko kryptowalutom…

Joe Biden w ostatnich dniach przebąkiwał, że zawsze może zmienić stosunek do kryptowalut, jeśli tylko ich fani zagłosują na niego w listopadowych wyborach. Podstarzały polityk próbował w ostatniej chwili wskoczyć do pociągu, który pozwoliłby mu nieco ocieplić swój wizerunek w oczach tej społeczności. Wczoraj jednak zawetował ustawę, która mogłaby mocno pomóc tej branży i tym samym pokazał, z kim tak naprawdę się trzyma i że nie zależy mu na cyfrowych aktywach.

Czytaj więcej: Joe Biden właśnie udowodnił, że woli szkodzić branży kryptowalut niż ją wspierać

Kiedy ETF na Ethereum w końcu wystartuje?

SEC zatwierdziła jeden rodzaj wniosków o utworzenie ETF-ów dla rynku spot etheru, ale nie oznacza to ich startu. Na co więc czekamy? Kiedy inwestorzy w końcu zyskają możliwość kupowania ETH przez fundusze giełdowe i za pośrednictwem których emitentów? Eric Balchunas z Bloomberga rzuca więcej światłą na całą sprawę.

Czytaj więcej: Co dalej z ETF-em na Ethereum? Analityk Bloomberga mówi o obecnej sytuacji

AI pozwoli ograniczać koszty produkcji filmowej. Ale jak ma to się do jakości?

W zeszłym roku w Hollywood miał miejsce głośny strajk pracowników, którzy protestowali przeciwko wyparciu ich z rynku przez sztuczną inteligencję. Po kilku miesiącach udało się w końcu dojść porozumienia w kwestii używania AI do produkcji filmowych. Teraz jeden z gigantów branżowych ogłosił zwiększenie udziału AI w swoich produkcjach i wskazał główną motywację tej zmiany. Czy jednak to dobre rozwiązanie?

Czytaj więcej: Gigant filmowy ogranicza koszty produkcji i stawia na AI. Pokazuje tym, że nie rozumie, w czym tkwi problem!

Kursy kryptowalut 03.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.