Changpeng Zhao uratował branżę krypto? Były CEO Binance rozpoczął odsiadkę wyroku | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao uratował branżę krypto? Były CEO Binance rozpoczął odsiadkę wyroku

Changpeng Zhao

Założyciel Binance, Changpeng Zhao (CZ), który obecnie przebywa w więzieniu, otrzymuje wsparcie ze strony społeczności kryptowalut.


  • Założyciel Binance rozpoczął wczoraj odsiadywanie wyroku więzienia,
  • Społeczność kryptowalut go bardzo mocno wspiera.

Założyciel Binance, Changpeng Zhao, za kratkami w USA

Changpeng Zhao, założyciel Binance, czyli największej na świecie giełdy kryptowalut, trafił do federalnego więzienia w Lompoc w Kalifornii. To tam odsiedzi swój wyrok.

Zakład karny w Lompoc to więzienie, w którym wyroki odsiadywało kilku znanych więźniów, np. Reed Slatkin, skazany za prowadzenie jednej z największych piramid finansowych w historii, czy Mossimo Gianulli, znany z pewnego skandalu korupcyjnego.

Członkowie społeczności kryptowalut wyrazili swój podziw dla byłego dyrektora generalnego, gdy ten został aresztowany. Pewien użytkownik Reddita napisał np. że wyrok więzienia dla CZ chroni Binance przed dalszymi potencjalnymi zagrożeniami. Internauta podpisujący się jako Ilsemprelaziale napisał:

Jeśli upadek FTX mocno uderzył w kryptowaluty, wyobraź sobie, co by się stało, gdyby Binance upadło. [CZ] Przyznał się do winy i zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego.

Inni wskazują, że liczą na to, że CZ będzie w więzieniu bezpieczny, a cały rynek wyjdzie z całej sytuacji wzmocniony.

Plany nowego życia

Zhao musi odsiedzieć czteromiesięczny wyrok. Wcześniej usłyszał zarzuty dot. tego, że ułatwiał za sprawą swojej giełdy pranie pieniędzy. Szybko przyznał się do winy i został skazany. Groziło mu 18 miesięcy więzienia.

Przed skazaniem CZ przeprosił za swoje czyny i powiedział, że „miał dużo czasu w ciszy, aby myśleć i się zastanawiać”. Dodał, że bierze odpowiedzialność za to, że Binance nie wdrożyło skutecznego programu przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Jeszcze wcześniej sama jego firma zgodziła się na zapłatę 4,3 miliarda USD grzywny i przepadku za „cywilne działania egzekucyjne”. Zhao musi zaś zapłacić grzywnę w wysokości 50 milionów USD.

CZ ogłosił już, że ma plany na swoje życie po więzieniu. Chce nadal angażować się w rozwój rynku, ale też działalność edukacyjną i charytatywną. Jego zdaniem przed nami „nowy etap dla branży kryptowalut”. Podkreślił konieczność przestrzegania przepisów i regulacji.

Changpeng Zhaoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.