Co dalej z ETF-em na Ethereum? Analityk Bloomberga mówi o obecnej sytuacji | Wiadomości | CrypS.

Co dalej z ETF-em na Ethereum? Analityk Bloomberga mówi o obecnej sytuacji

ETF na Ethereum

Analityk Bloomberga ds. ETF-ów, Eric Balchunas, przekazał 30 maja, że ​​amerykańskie fundusze ETF typu spot na Ethereum mogą zostać uruchomione już w czerwcu. Powód? Giganci BlackRock i Grayscale już zaktualizowali swoje formularze S-1.


  • BlackRock i jeszcze dwie firmy przygotowały już swoje aktualizację formularzy S-1.
  • Zdaniem analityka Bloomberga to zapowiedź tego, że ETF-y wystartują w pełni pod koniec tego miesiąca.

ETF-y Ethereum powstaną już w czerwcu?

Zacznijmy od tego, że ETF-y ETH to dziś takie koty Schrodingera. Z jednej strony SEC zgodziła się na ich powstanie, ale nie zatwierdziła wniosków S-1, które są faktyczną furtką do wprowadzenia ich na giełdy.

Balchunas uważa, że istnieje „uzasadniona możliwość”, że spotowe ETF-y na ETH zostaną jednak w pełni uruchomione pod koniec czerwca. Najpóźniejszym terminem jest jego zdaniem 4 lipca.

Skąd te daty? Jego zdaniem o sytuacji wiele mówi nam fakt, że BlackRock zaktualizował już formularz S-1. Z kolei 30 maja firma Grayscale przedstawiła poprawkę S-3 dotyczącą swojego funduszu, która podkreśla, że ETF nie będzie stake’ował etherów.

To ostatnie nie podobałoby się SEC, bowiem mogłoby sprowokować znów dyskusje, czy ether to jednak nie papier wartościowy, a zysk ze stakingu to nie forma dywidendy.

Polityka, głupcze!

Balchunas uważa też, że wszystko, co dzieje się wokół ETF-ów na ETH jest też powiązane z rzekomymi motywacjami politycznymi SEC.

Chodzi o to, że w USA trwa kampania wyborcza. Joe Biden jest oskarżany przez Donalda Trumpa o prowadzenie antykryptowalutowej polityki. SEC, godząc się na ETF-y ETH, pokazała, że w komisji nie ma uprzedzeń do etheru.

Ekspert Bloomberga nie jest w swojej teorii odosobniony. Inni przedstawiciele branży, tacy jak dyrektor generalna i dyrektor ds. IT Ark Invest – Cathie Wood – oraz analityk ds. badań instytucjonalnych Coinbase David Han, mają podobne zdanie.

Na chwilę obecną wszyscy emitenci ETF-ów ETH złożyli oświadczenia rejestracyjne S-1 lub S-3. Jednak oprócz BlackRock i Grayscale tylko VanEck przedstawił swoje poprawki.

Inni chyba dopiero je przygotowują. Rynkowi Ethereum wystarczy jednak, by wystartował ETF giganta pokroju BlackRocka. Sam ten fakt powinien napędzić wzrosty kursu kryptowaluty.

ETF na Ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.