Czerwiec to czas Ethereum. Te wskaźniki sugerują początek wzrostów | Wiadomości | CrypS.

Czerwiec to czas Ethereum. Te wskaźniki sugerują początek wzrostów

Obecnie już tylko 10,6% całkowitej podaży etheru znajduje się na scentralizowanych giełdach kryptowalut. To najmniej od lat. Co to oznacza?


  • Ether może w czerwcu mocno zdrożeć,
  • Obecnie na giełdach znajduje się tylko nieco ponad 10% podaży ETH.

Ethereum będzie inwestycyjnym hitem?

Ethery o wartości ponad 3 mld USD zostały usunięte ze scentralizowanych giełd kryptowalut od czasu zatwierdzenia w dniu 23 maja funduszy ETF dla rynku spot tej kryptowaluty w Stanach Zjednoczonych. Sygnalizuje to jedno: przed nami wystrzał kursu.

Spójrzmy na konkretne liczby. Ilość etherów na giełdach spadła o około 797 000 między 23 maja a 2 czerwca. To daje nam wspomniane ok. 3,02 mld USD. Dzieje się tak zapewne, bo rynek zakłada wystrzał kursu po wejściu ETF-ów na giełdy (ma do tego dojść w czerwcu).

Nie wykluczone, że sami emitenci ETF-ów skupują już ethery, które odsprzedadzą potem swoim klientom.

Wróćmy jednak do podaży ETH na rynku. Dane Glassnode udostępnione przez analityka Leona Waidmanna pokazują, że odsetek krążącej po giełdach podaży etheru jest najniższy od lat i wynosi zaledwie 10,6%.

Przebijemy wkrótce ATH

Dziś za 1 ETH płaci się nieco ponad 3800 USD. Analitycy zakładają jednak, że wkrótce uda się przebić ATH z poprzedniego cyklu i podążyć w stronę 5000 USD.

Wykres cenowy ETH na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Ether może zresztą skorzystać na presji popytowej bardziej niż bitcoin, ponieważ nie ma takiego samego poziomu „strukturalnej presji sprzedaży”, jak wyjaśnił analityk ds. kryptowalut – Michael Nadeau – w raporcie z 28 maja.

O co mu chodzi? O to, że górnicy bitcoina są czasami zmuszeni do sprzedaży swoich BTC, aby pokryć koszty swojej działalności (zapłacić za prąd). Walidatorzy Ethereum nie ponoszą takich kosztów, więc nie zrzucają na rynek ETH.

Istnieją jednak obawy, że start ETF-ów będzie też oznaczał krótkotrwałe spadki. Powód?

Ethereum Trust Grayscale, który zarządza ETH o wartości 11 miliardów USD, może zacząć negatywnie wpływać na wycenę etheru. A to dlatego, że – tak samo jak miało to miejsce w przypadku bitcoina – mogą się zacząć wypłaty ETH z niego, które zaburzą relację popytu i podaży na giełdach.

Do tego niekorzystny jest teraz trend stakingu. Podaż ETH przestała spadać. Nadal jest mniejsza niż w momencie wejścia w życie The Merge, czyli wprowadzenia algorytmu Proof-of-Stake, ale widać, że inwestorzy mniej chętnie stake’ują ethery.

Z drugiej strony może to oznaczać zwiększoną użyteczność ETH, a tym samym skok popytu.

Źródło: https://ultrasound.money



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.