Donald Trump zbiera miliony dolarów w kryptowalutach w ramach wparcia jego kampanii prezydenckiej | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump zbiera miliony dolarów w kryptowalutach w ramach wparcia jego kampanii prezydenckiej

Donald Trump kryptowaluty

Kłopoty prawne amerykańskiego polityka, który stara się o odzyskanie fotela prezydenckiego w Białym Domu, nie przeszkodziły mu w zbieraniu środków na poczet swojej kampanii. Donald Trump otrzymuje wsparcie finansowe z wielu stron, a jego portfel na cyfrowe aktywa jest już warty ponad 14 mln USD.


  • Adres kryptowalutowego portfela należącego do Trumpa zawiera kilka memecoinów, których wartość przekracza 10 mln USD,
  • Są to w głównej mierze tokeny nawiązujące do jego postaci, których kursy mocno wzrosły w ostatnim czasie. Chodzi m.in. o MAGA, BABYTRUMP czy CONAN,
  • W ciągu jednego dnia jego kampania prezydencka otrzymała dotacje opiewające na kwotę  53 mln USD.

Trump zbiera fortunę na poczet swojej kampanii

Były prezydent Stanów Zjednoczonych w listopadzie stanie w szranki z obecną głową państwa o to, który z nich będzie rządził krajem przez najbliższe 5 lat. W kwestii poparcia ze strony społeczności kryptowalut zdecydowana większość opowiada się za Donaldem Trumpem.

Zwolennicy cyfrowych aktywów wierzą, że jego zwycięstwo położy kres patologicznym działaniom amerykańskiej SEC przeciwko podmiotem z tej branży, zostanie ona w końcu jasno uregulowana, a jej uczestnicy nie będą obciążani kolosalnymi podatkami, które proponuje jego przeciwnik.

No właśnie, Joe Biden już doszczętnie pogrzebał swoje szanse na to, że by polepszyć swoją reputację w oczach tego sektora, po tym jak zawetował w piątek kluczową ustawę zmieniającą kontrowersyjne przepisy ustalone przez SEC.

Podstarzały polityk dał tym samym jasny komunikat, że nie zależy mu na dobrych relacjach z branżą cyfrowych aktywów.

Dzień przed tym Donald Trump został oficjalnie uznany winnym 34 zarzutów dot. korupcji, za co grozi mu więzienie. Czy to oznacza koniec jego starań o powrót do Białego Domu? Absolutnie nie i mamy poniżej dowód na to, że ta sytuacja może się obrócić jeszcze na jego korzyść.

W ciągu jednego dnia – w piątek 31 maja – jego sztab wyborczy odnotował wpływy od darczyńców o łącznej kwocie 53 milionów dolarów. Nie ujawniono jednak, ile środków z tego to waluty fiducjarne, a ile cyfrowe aktywa. Przypomnijmy, że Trump niedawno ogłosił przyjmowanie datków także i kryptowalutach.

Wiemy jednak za to, jak sytuacja sprawa jego cyfrowego portfela, w którym znajduje się wiele różnych tokenów. Zaznaczmy, że żaden z nich nie został zakupiony bezpośrednio przez Trumpa czy jego pośredników, a wszystko to zostało mu przesłane w ramach podarunku, a przy okazji i promocji danych memecoinów.

No właśnie, większość tych coinów to memiczne kryptowaluty, z czego lwia część to token TRUMP, którego wartość znajdująca się na adresie Trumpa wynosi około 10 milionów dolarów. W ciągu ostatnich 7 dni jego kurs wzrósł o 68%.

Pozostałe kryptowaluty to ether (ETH) o wartości 1,77 milionów dolarów, wrapped ether (wETH) wyceniany na 1,42 mln dolarów, MAGA VP (MVP) warty ponad 500 tys. dolarów, CONAN (ponad 200 tys. dolarów), MAGA (ponad 100 tys. dolarów) oraz BABYTRUMP (ponad 140 tys. dolarów).

Donald Trump kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.