Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.08.2023]

Kursy kryptowalut 02.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 2 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Halving Litecoina za nami. Twórca kryptowaluty z ważnym przekazem

Dziś jest historyczny dzień dla młodszego brata bitcoina. Litecoin, nazywany często ”srebrną monetą”, przeszedł swój trzeci Halving, w wyniku którego nastąpił podział nagród wypłacanych górnikom za nowe bloki. Od teraz będą otrzymywać oni 6,25 litecoina zamiast 12,5. Charlie Lee, czyli twórca tej kryptowaluty, ostatnio podzielił się swoją refleksją, jaki jest inny cel tego zabiegu poza stopniowym zmniejszaniem podaży LTC.

Czytaj więcej: Tegoroczny Halving Litecoina to niewypał? Oto poboczny cel tego wydarzenia

Koniec ze spadkami BTC?

Współtwórca popularnej platformy analitycznej Glassnode, posługujący się na Twitterze pseudonimem Negentropic, podzielił się ciekawą prognozą dotyczącą kolejnych ruchów cenowych bitcoina. Jego zdaniem nie ma co już oczekiwać kolejnych spadków poniżej poziomu 25 tys. dolarów. Natomiast wyszczególnił kilka czynników, które wskazują na nadchodzące wzrosty kursu BTC.

Czytaj więcej: Bitcoin już nie spadnie poniżej tego poziomu, twierdzi współtwórca Glassnode

MicroStrategy idzie na całość w kwestii bitcoina

Największy na świecie korporacyjny inwestor pierwszej kryptowaluty po raz kolejny udowadnia, że wiara w to aktywo jest u niego niezachwiana. Firma założona przez Michaela Saylora w drugim kwartale tego roku dokonała największych od dwóch lat zakupów BTC. Co więcej, zawarto teraz porozumienie z trzeba firmami, na podstawie którego zostanie sprzedany spory pakiet akcji o wartości 750 mln dolarów. Można się domyślić na co środki z tej transakcji zostaną przeznaczone.

Czytaj więcej: Znana firma wyprzedaje swoje akcje, by kupić więcej bitcoinów

Kolejne kłopoty Worldcoin

Projekt, za którym stoi twórca ChatGPT – Sam Altman – na samym starcie musi zmierzyć się z dużym brakiem zaufania ze strony instytucji państwowych. Wiele podmiotów obawia się tego, że program skanu biometrycznego w celu stworzenia cyfrowej tożsamości może naruszać nasze bezpieczeństwo wrażliwych danych osobowych. Teraz Worldcoin musi wstrzymać swoją ekspansję w jednym z afrykańskich państw, którego władze wszczęły dochodzenie wobec firmy.

Czytaj więcej: Worldcoin już został zawieszony w jednym z krajów

Bitcoin Ordinals z własną organizacją

Coś, co przez wielu było uważane za chwilowy trend w ekosystemie Bitcoina, przerodziło się w pełnoprawną instytucję non profit mającą swój status i określone cele. Zadaniem Open Ordinals Institute jest przede wszystkim wspieranie finansowo pracy deweloperów, którzy dążą do rozbudowy tego protokołu. Natomiast w dniu 1 sierpnia Ordinals doświadczył istotnego kamienia milowego. Wszystko wskazuje na to, że bitcoinowe inskrypcje zostaną z nami na dobre.

Czytaj więcej: Ważne ogłoszenie dot. Bitcoin Ordinals. Przełomowy moment dla projektu

W Polsce rusza Krypto Szkoła. Dla dobrych uczniów czekają nagrody w USDT

Binance Academy startuje z kolejną inicjatywą mającą na celu edukowanie społeczeństwa z zakresu wiedzy na temat kryptowalut i stojącą za nimi technologią blockchain. Krypto Szkoła to platforma online, na której znajdziemy sześć kursów, które przygotują nas, by rozpocząć swoją podróż w sektor Web3. Dla najlepszych adeptów szkoły czekają nagrody finansowe w formie stablecoina USDT. Co najlepsze, udział jest całkowicie darmowy!

Czytaj więcej: Binance uruchamia w Polsce Krypto Szkołę!

Changpeng Zhao był bliski ugięcia się przed SEC

Dyrektor generalny Binance ponoć na początku roku zdecydował o tym, że dla dobra ogółu firmy, należy zamknąć jej amerykański oddział – Binance.US. Zhao obawiał się, że problemy platformy w Stanach Zjednoczonych mogą przełożyć się negatywnie na działanie głównej giełdy. Jednakże w realizacji tego planu przeszkodził mu jeden czynnik.

Czytaj więcej: Binance.US zamknięte? Mało brakowało, by do tego doszło

Miliony Chińczyków inwestuje w kryptowaluty mimo zakazu

Chociaż w 2021 roku Chiński Bank Ludowy wydał oficjalny zakaz handlu cyfrowymi aktywami na terenie kraju, to jego obywatele wciąż obracają nimi. Wiele się mówiło o górnikach BTC, którzy musieli przeprowadzić swój exodus poza granice Państwa Środka, a jednak okazuje się, że z tego regionu stale płynie spory procent hash rate’u. Co więcej, najnowszy raport od serwisu The Wall Street Journal wskazuje na to, że obywatele Chin mimo surowego zakazu nadal przeprowadzają transakcje na platformie Binance. Ponoć w maju tego roku 90 miliardów dolarów obrotu na giełdzie to właśnie zasługa Chińczyków.

Źródło: The Wall Street Journal

KuCoin jednak przechodzi kryzys. Kolejny świadczący o tym sygnał

Niektóre firmy z branży kryptowalut robią dobrą minę do złej gry, ale fakty mówią same za siebie. Sytuacja giełdy KuCoin nie jest zbyt za wesoła. Ostatnio pojawiły się doniesienia odnośnie planowanej redukcji aż 30% personelu. Wtedy to CEO firmy zapewniał, że to nic poważnego, po prostu pozbywają się pracowników, którzy nie spełniają określonych norm i nie wyrabiają targetów. Teraz jednak giełda poinformowała, że zamyka swoje dwie poole miningowe, dla bitcoina oraz litecoina. Czynników wskazujących na to, że KuCoin ma kłopoty, jest naprawdę sporo.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 02.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.