Worldcoin już został zawieszony w jednym z krajów | Wiadomości | CrypS.

Worldcoin już został zawieszony w jednym z krajów

worldcoin

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kenii ogłosiło w środę, że zawiesiło lokalne działania projektu kryptowalutowego Worldcoin.


Wynika to z faktu, że niektóre agencje rządowe wskazują na potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego. Czy ten projekt zostanie całkowicie spenalizowany? 

Jak działa Worldcoin? 

Projekt WorldCoin został założony przez CEO OpenAI – Sama Altmana. Uruchomiono go oficjalnie w zeszłym tygodniu. Jednym z jego wymagań jest egzekwowanie od użytkowników skanowania tęczówki w zamian za cyfrowy identyfikator. W niektórych krajach użytkownicy otrzymują również darmową kryptowalutę jako część planów stworzenia nowej sieci tożsamości i finansowej. W praktyce ludzie otrzymują cyfrowe aktywa za dzielenie się swoją biometrią. Swoją drogą – tanio się cenią. 

Śledztwo w Kenii

Minister Spraw Wewnętrznych Kenii – Kithure Kindiki – złożył oświadczenie z którego wynika, że: 

Odpowiednie agencje bezpieczeństwa, usług finansowych i ochrony danych rozpoczęły dochodzenia i śledztwa, aby ustalić autentyczność i legalność wyżej wymienionych działań prowadzonych przez projekt Worldcoin. 

Kindiki dodał również, że rząd jest zaniepokojony działaniami Worldcoin i agencje będą badać, jak zamierza wykorzystać zebrane dane biometryczne. Dodał, że podjęte zostaną działania przeciwko każdemu, kto angażuje się w funkcjonowanie platformy. 

Zainteresowanie Worldcoin w Kenii

Lokalne media donoszą, że do wtorku ponad 350 000 Kenijczyków zarejestrowało się w Worldcoin. W zamian za to otrzymali darmowe tokeny o wartości około 7000 szylingów kenijskich (49,09 dolarów). Warto jednak zaznaczyć, że od momentu uruchomienia platformy, ludzie na całym świecie, w tym w Kenii, Niemczech, Hiszpanii i Francji, zaczęli tłumnie rejestrować się do projektu, aby przeskanować swoje oczy za pomocą błyszczącej, sferycznej kuli. Jednakże pojawiły się również i głosy, że dane wskazujące na popularność projektu są mocno zawyżone

Kontrola biometrii 

Mimo znacznego zainteresowania wśród obywateli, rządy Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji mocno przyglądają się rozwojowi Worldcoin. Wynika to z faktu, że biometria to technologia identyfikacji i autentykacji osób na podstawie unikalnych cech fizycznych lub behawioralnych.

Cechy te mogą obejmować odciski palców, skanowanie tęczówki, rozpoznawanie twarzy, geometrię dłoni, a nawet charakterystykę głosu czy styl pisania. Biometria jest często wykorzystywana w systemach bezpieczeństwa, takich jak kontrola dostępu czy autoryzacja płatności.

Technologia ta jest coraz bardziej popularna ze względu na jej wygodę i skuteczność w porównaniu do tradycyjnych metod autentykacji, takich jak hasła czy kody PIN. Niemniej jednak, biometria wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, takimi jak ochrona prywatności i bezpieczeństwo danych biometrycznych. Niektórzy pokusili się nawet o twierdzenie, że projekt może być SCAMem. Czy tak jest? Przyszłość pokaże. 

worldcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.