Bitcoin już nie spadnie poniżej tego poziomu, twierdzi współtwórca Glassnode | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin już nie spadnie poniżej tego poziomu, twierdzi współtwórca Glassnode

Karolina Kropopek
bitcoin-btc

Według analityka znanego pod pseudonimem Negentropic obecne środowisko makroekonomiczne sprzyja ryzykownym aktywom tj. kryptowalutom.


Zdaniem współzałożyciela popularnej platformy analitycznej Glassnode kurs bitcoina z pewnością nie spadnie poniżej poziomu 23 tys. dol. za jedną monetę. 

Bitcoin ma szanse na dalszy rozwój

W opinii znanego członka społeczności kryptowalutowej, za którym podąża na Twitterze ponad 55,8 tys. obserwatorów, cena jednostkowa największej z wirtualnych walut będzie rosła na tle sprzyjających jej czynników. 

Ekspert ten zauważył, że indeks dolara amerykańskiego (DXY) traci swój impet, co uważa za pozytywne dla bitcoina. Co więcej, zwrócił on uwagę na to, iż Nasdaq 100 zaczął zbliżać się do rekordowego poziomu, który ustanowił pod koniec 2021 r. 

Analizując dane historyczne, wspomniany analityk zaznaczył, iż kurs BTC zwykle rósł w ciągu 80 dni od czasu, gdy Nasdaq 100 odzyskiwał znaczące poziomy. 

Proces ten często rozpoczyna się od ochłodzenia Nasdaq, ponieważ kapitał obraca się w kierunku bardziej ryzykownych aktywów. Gdy nastąpi rotacja, Nasdaq ma tendencję do ponownego startu, napędzając wzrost na BTC

– wyjaśnił Negentropic.

Gdzie może zatrzymać się kurs BTC?

Współzałożyciel Glassnode wydał także kilka wskazówek odnośnie zlokalizowania potencjalnego dna dla bitcoina w nadchodzącym czasie. Uznał on, że cena tej kryptowaluty musi utrzymać się powyżej 29,3 tys. dol. i rzucić wyzwanie poziomowi 29,7 tys. dol. 

Analityk ten założył, że odzyskanie poziomu 30,4 tys. dol. wywinduje kurs w okolice 30,8 tys. dol., bądź 31 tys. dol. Ze względu na to, iż wiele czynników daje bitcoinowi wsparcie, krach w kierunku 23 tys. dol. lub poniżej tej linii jest mało prawdopodobny

Aktualnie za jednego BTC trzeba zapłacić ponad 29,4 tys. dol., co sprzyja narracji przedstawionej przez wspomnianego eksperta. Przez ostatnie dni kurs tej wirtualnej waluty poruszał się w wąskim zakresie handlowym. 

Najniższy poziom cenowy odnotowany przez bitcoina w ciągu minionych 30 dni wyniósł około 28,6 tys. dol., według uśrednionych danych pochodzących z platformy CoinMarketCap. W tym samym okresie kurs BTC dotarł również do 31,8 tys. dol., aby później doznać osłabienia. 

Niektórzy eksperci zakładają, że znikome ruchy na wykresie bitcoina mogą zwiastować “ciszę przed burzą”. Zwykle czołowa kryptowaluta doznawała mocnej zmienności cenowej po tak długim handlu bokiem. Emocje panujące wśród inwestorów BTC pozostają obecnie neutralne. 

bitcoin-btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.