Binance uruchamia w Polsce Krypto Szkołę! | Wiadomości | CrypS.

Binance uruchamia w Polsce Krypto Szkołę!

Filip Dzięciołowski
Binance w Polsce

Największa na świecie giełda kryptowalut rusza z nowym projektem edukacyjnym dla polskiej społeczności entuzjastów cyfrowych aktywów.


Binance, wiodący ekosystem blockchain i jednocześnie największa na świecie giełda kryptowalut, uruchomił pierwszą w Polsce Krypto Szkołę skierowaną głównie do młodych osób i studentów. W ramach tej inicjatywy Polacy mogą zdobyć za darmo podstawową wiedzę na temat blockchaina, kryptowalut i podstaw inwestowania. Dodatkowo Binance nagradza nowych użytkowników, którzy wykonają przypisane im wstępne zadania edukacyjne, nagrodą finansową wypłacaną w USDT, czyli stablecoinie powiązanym z USD.

Binance stawia na edukację Polaków

Krypto Szkoła to platforma online, na którą składa się sześć specjalistycznych kursów wideo opracowanych przez Binance Academy. Ich tematyka obejmuje:

  • Technologię blockchain – kurs w prostych słowach przedstawia, czym jest blockchain, jaka jest jego historia i obszary zastosowania;
  • Podstawy kryptowalut – kurs prezentuje cechy różnych kryptowalut, a także giełd i portfeli kryptowalutowych;
  • Decentralizację – pomoże zrozumieć pojęcia DeFI, inteligentnych kontraktów i DAO (autonomiczne organizacje);
  • Web3 i Metaverse – kurs wyjaśnia kluczowe pojęcia i technologie związane z tymi zagadnieniami;
  • Podstawy handlu – zapewnia niezbędne informacje na temat handlu i ryzyka;
  • Strategie handlu i inwestowania – celem tego kursu jest dostarczenie podstawowych informacji, aby rozpocząć pracę z kryptowalutami.

Po ukończeniu tych kursów każdy nowy i obecny użytkownik Binance będzie mógł otrzymać certyfikat NFT, który potwierdzi odbycie edukacji z podstaw blockchaina oraz cyfrowych aktywów.

Natomiast nowi użytkownicy mogą zarejestrować się na platformie Binance, używając kodu promocyjnego KRYPTOSZKOLA, aby dodatkowo otrzymać wspomniane wcześniej wstępne zadania edukacyjne (dostępne w module „Centrum Aktywności”). Za ich wykonanie użytkownicy będą mogli otrzymać nagrodę finansową w USDT. Nagrody będą przyznawane na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”.

Edukacja pozostaje kluczowym elementem naszej strategii promowania aktywów cyfrowych. Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem poziomu adopcji kryptowalut, a naszym zadaniem jest dostarczenie użytkownikom wszelkiej niezbędnej wiedzy na temat kryptowalut oraz poinformowanie ich o związanym z nimi ryzyku

– komentuje Katarzyna Wabik, Prezes Zarządu Binance Poland.

Po zakończeniu edukacji w Krypto Szkole, przedstawicielka Binance zachęca także do jej kontynuacji w Binance Academy. Jest to jedna z wiodących platform edukacyjnych promujących adopcję kryptowalut, która zapewnia szereg bezpłatnych materiałów edukacyjnych przybliżających różne obszary zastosowania technologii blockchain i kryptowalut. Obecnie dostępnych jest tam około 1000 artykułów oraz zaawansowanych kursów w ponad 30 językach. Łączna liczba odwiedzających Binance Academy w 2022 roku przekroczyła 26 milionów.

Wydarzenia z minionego roku, kiedy to doszło do zamknięcia kilku giełd kryptowalutowych na świecie, bezdyskusyjnie potwierdzają, jak ważne jest, aby wszyscy zainteresowani korzystaniem z nich posiadali fundamentalną wiedzę na temat teorii i praktyki aktywów wirtualnych. Kursy dotyczą także tematyki blockchain, Web3 i metaverse, czyli technologii, które są przyszłością internetu i ważne jest, aby młodzi ludzie lepiej zrozumieli te zjawiska. Dlatego uważam, że nasz nowy projekt edukacyjny jest teraz bardziej potrzebny niż kiedykolwiek. Mamy nadzieję, że spotka się z życzliwym przyjęciem ze strony młodych Polaków

– dodaje Katarzyna Wabik.

Stronę Krypto Szkoły znajdziecie pod tym linkiem, natomiast kursy są dostępne tutaj.

Więcej informacji o Binance można znaleźć na ich oficjalnej stronie.

Binance w Polscereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.