Znana firma wyprzedaje swoje akcje, by kupić więcej bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

Znana firma wyprzedaje swoje akcje, by kupić więcej bitcoinów

bitcoin

Amerykańska firma zajmująca się rozwojem oprogramowania – MicroStrategy – planuje zebrać kwotę do 750 milionów dolarów poprzez sprzedaż akcji. 


Gdy już dojdzie do sprzedaży akcji, spółka rozważy zakup bitcoinów w celach inwestycyjnych. 

Skupowanie bitcoinów 

Jak obecnie wiadomo, firma MicroStrategy w dniu 1 sierpnia złożyła wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), w którym wskazuje, że zawarła umowę sprzedaży akcji z trzema firmami – Cowen and Company, Canaccord Genuity i Berenberg Capital. Do sprzedaży wchodzą akcje klasy A. Według informacji od spółki , środki z proponowanej sprzedaży mogą być wykorzystane na różne ogólne cele korporacyjne, takie jak zakup dodatkowych bitcoinów i kapitał obrotowy. Bez wątpienia jest to jedno z najbardziej nieszablonowych pism kierowanych do SEC w ostatnim czasie (patrząc na to, jaki Komisja ma stosunek do branży krypto). 

Firma MicroStrategy stawia na rozwój

MicroStrategy to firma, która została założona przez Michaela Saylora. W chwili obecnej jest ona znana ze swojego zaangażowania w branżę kryptowalut, gdyż od początku pandemii Covid-19 skupiła ona BTC za miliardy dolarów! Co ciekawe, MicroStrategy finansowała te zakupy poprzez sprzedaż dodatkowego kapitału i obligacji. Na dzień dzisiejszy spółka posiada 152 800 bitcoinów, które są warte 4,5 miliarda dolarów.

Wpływ na rynek i plany na przyszłość 

Powiedzmy sobie szczerze – potężny wieloryb zawsze wpływa swoimi ruchami na rynek kryptowalut. Tak też było tym razem. Cena bitcoina wzrosła o prawie 2% tuż po ogłoszeniu oficjalnych informacji. Odnotowano wzrost kursu z 29 200 dolarów do 29 771 dolarów. Akcje MicroStrategy od początku tego roku również skoczyły o prawie 200%.

Wykres przedstawia kurs BTC/USD. Źródło: TradingView.com

MicroStrategy planuje kontynuować inwestycje w bitcoina.

Naszym celem jest znalezienie sposobów na generowanie zakupów dodatkowych przyrostów ilości bitcoinów dla naszych akcjonariuszy i robienie tego albo z przepływów pieniężnych z biznesu, albo poprzez inteligentne finansowanie kapitału własnego lub długu, albo inne inteligentne operacje

– powiedział Saylor.

Zmniejszenie udziałów MicroStrategy

Chociaż w teorii emisja nowych akcji prowadzi do rozcieńczenia udziałów, to w praktyce zwiększenie ekwiwalentu gotówkowego może zrównoważyć ten efekt. Wszystko zależy od tego, jak firma zdecyduje się wykorzystać zebrane środki. Jeśli zdecydują się zainwestować je w bitcoina, to logicznie rzecz biorąc – cena akcji może nadal śledzić cenę BTC. Jeśli jednak środki zostaną wykorzystane do spłaty długów, efekt rozcieńczenia może być odczuwalny w cenie akcji. Bez wątpienia MicroStrategy, to jedna z nielicznych spółek, które tak poważnie podchodzą do inwestowania ogromnej gotówki w branże kryptowalut.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.