Binance.US zamknięte? Mało brakowało, by do tego doszło | Wiadomości | CrypS.

Binance.US zamknięte? Mało brakowało, by do tego doszło

Binance

Założyciel i CEO Binance, Changpeng Zhao, próbował w tym roku zamknąć amerykański oddział giełdy kryptowalut. 


To pokazuje, jak daleko był skłonny się posunąć, aby chronić globalny charakter platformy. Presja regulacyjna ze strony SEC wydaje się w tym wypadku być niestety skuteczna. Powyższe informacje przekazały dwie osoby zaznajomione z sytuacją.

Głosowanie nad likwidacją Binance.US

Zarząd Binance.US, w którym Zhao pełni funkcję przewodniczącego, przeprowadził głosowanie na temat likwidacji firmy. Spółka uzyskała w zeszłym roku od inwestorów wycenę na poziomie 4,5 miliarda dolarów. Jednak nie udało się osiągnąć jednomyślnego poparcia, które było wymagane do podjęcia tak ważnej decyzji – wskazał jeden z informatorów. Otóż Brian Shroder – CEO Binance.US – był jedynym, który sprzeciwił się decyzji o likwidacji firmy. Obawiał się, że nagłe zamknięcie mogłoby zaszkodzić klientom amerykańskiej giełdy, zmuszając ich do szybkiego przeniesienia lub zlikwidowania swoich kryptowalut. 

Na doniesienia o powyższych informacjach, które pierwotnie pojawiły się na łamach serwisu The Information, rzecznik prasowy Binance przekazał, że firma nie zamierza dzielić się komentarzem w tej sprawie.

Prawne Problemy Binance

Jak pamiętamy – w marcu tego roku, CFTC w Stanach Zjednoczonych pozwało Binance i CZ, twierdząc, że firma świadomie dostarczała niezarejestrowane produkty krypto-derywatywowe w tym kraju. Następnie w czerwcu 2023 r., Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)  rozpoczęła śledztwo w sprawie Binance odnośnie oferowania papierów wartościowych bez licencji i łamanie przepisów rynkowych.  

Pozew SEC przeciwko Binance 

W konsekwencji tego SEC wniósł pozew przeciwko całej giełdzie, jej amerykańskiemu oddziałowi – Binance.US, a także przeciwko Changpeng Zhao. Komisja stwierdziła, że obie firmy działały jako niezarejestrowane giełdy papierów wartościowych. Ponadto, według pozwu, Binance.com i Binance.US uczestniczyły w wielu niezarejestrowanych ofertach i sprzedaży kryptoaktywów, jak również oferowały szereg schematów inwestycyjnych.

Zhao został oskarżony o świadczenie trzech usług na rynku papierów wartościowych, w tym giełdy, brokera-dealera i agencji rozliczeniowej. W ocenie regulatora robił to nielegalnie, będąc świadomym wymogu rejestracji w SEC. Dodatkowo giełda zwolniła szereg kluczowych pracowników, którzy pomagali ją rozwijać. Wszystkie problemy, które pojawiły się do tej pory, bez wątpienia przyczyniły się do pomysłu likwidacji oddziału w Stanach Zjednoczonych. Póki co – ani giełda, ani CEO nie odnieśli się jeszcze do sprawy.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.